У більшості випадків люди замислюються про окуляри для читання, коли зір зазнає вікових змін, але іноді їм доводиться звертатися до фахівця і раніше. Це стосується тих, хто працює за комп'ютером та піддає очі навантаженню протягом усього дня.

Якщо і ви вже замислюєтеся, як підібрати окуляри для читання — це саме час дізнатися про це трохи більше. Як зрозуміти, що вони вам потрібні, які варіанти може запропонувати лікар-офтальмолог і чи можна у таких окулярах захистити очі від впливу монітора – розповімо докладніше.

Коли слід почати використовувати окуляри для читання?

Ознаки досить очевидні: варто подумати про це відразу, коли ви починаєте помічати, що читання та довга робота за комп'ютером викликають у вас дискомфорт. Також потрібно записатися на прийом до фахівця, якщо ви помітили, що розглядати будь-які предмети на близькій відстані не дуже приємно і очі починають дратуватися.

Іноді такі зміни обумовлені лише старінням: з віком кришталик, завдяки якому ми чітко бачимо на будь-якій відстані, втрачає еластичність і стає твердішим. Відповідно, і змінювати свою кривизну, як і раніше, він не може.

Чи можна підібрати окуляри для читання самостійно?

Це однозначно не те, що варто робити самостійно. Якщо ви не можете зрозуміти, чи потрібні вам окуляри для читання або просто втомилися від переробок, насамперед рекомендуємо записатися до офтальмолога.

Чому в такому разі потрібен фахівець:

  1. 1. Він перевірить гостроту вашого зору, завдяки чому стане ясно, які окуляри вам потрібні.
  2. 2. Він перевірить, чи немає додаткових порушень функцій зору — якщо вони є, знадобиться певна модель окулярів.
  3. 3. В результаті він визначить, які діоптрії варто вибрати, і чи достатньо однієї з базових моделей або доведеться виготовляти окуляри на замовлення.

Які є різновиди окулярів для читання?

Якщо у вас немає жодних ускладнень, лікар призначить стандартні однофокальні окуляри, тобто з однаковими діоптріями. Це найпростіший і найпоширеніший варіант окулярів.

Існує кілька видів, і кожен із них підходить під конкретні випадки. Можна виділити такі моделі:

  1. 1. З однофокальними лінзами - як і говорилося вище, варіант, який вибирають, якщо людині не потрібні різні діоптрії. Такі окуляри підходять тільки для читання, тому власники моделі для корекції повинні змінювати свою базову пару на цю, коли сідають за книгу.
  2. 2. З біфокальними лінзами - моделі, лінзи в яких умовно розділені на дві половинки. Верхня дозволяє добре розпізнавати об'єкти вдалині, нижня – поблизу. Якщо ви користуєтеся такими окулярами, додаткові корекції вам не знадобляться. Такі лінзи виготовляються на замовлення, з врахуванням особливостей зорової системи пацієнта.
  3. 3. З прогресивними лінзами - найпопулярніші окуляри, які зараз вважаються найкращими. Лінзи змінюють оптичні властивості в залежності від того, на якій відстані знаходиться предмет, який привернув вашу увагу.

Щоб читання в окулярах було максимально комфортним, підбирайте їх разом з лікарями-офтальмологами AstraVisus. Наші лікарі проведуть усі необхідні дослідження та підберуть окуляри, які необхідні саме Вам.  Нехай Ваше читання буде комфортним разом з AstraVisus!