Короткозорість є одним з найбільш поширених офтальмологічних захворювань у світі, що відбувається через неправильну фокусування світла на сітківці ока. Це призводить до зниження якості зору на далекі відстані, що може погіршувати якість життя та впливати на професійну діяльність. Одним з найпоширеніших способів корекції короткозорості є використання окулярів. У цій статті ми розглянемо деякі вимоги до окулярів для корекції короткозорості.

Як правильно підібрати окуляри для короткозорості?

Правильно підібрані окуляри – це Ваш комфорт та безпека зорової системи. Щоб підібрати окуляри для корекції короткозорості слід:

  1. 1. Звернутися до лікаря-офтальмолога. Перш за все, для корекції короткозорості важливо правильно визначити рецептуру окулярів. Це може бути зроблено лише з допомогою лікаря-офтальмолога. Рецепт для окулярів включає усі необхідні параметри Ваших органів зору, щоб Ваша короткозорість була скорегована максимально точно.
  2. 2. Обрати правильну форму лінз. Друга важлива річ - правильна форма окулярних лінз. Для короткозорості потрібні лінзи, що допомагають віддаленим предметам ставати більш чіткими та різкими у зоровій системі людини. Чим більше короткозорість, тим більша мінусова діоптрія потрібна. Некоректно вибрані лінзи можуть спричинити відчуття головного болю, погіршення зору в темряві або роздвоєння зображення.
  3. 3. Правильний підбір оправи. Оправа окулярів також має важливе значення для комфорту та ефективності корекції короткозорості. Вибір оправи повинен залежати від розміру та форми обличчя, а також від стилю та активності людини. Оправа повинна мати правильну посадку на обличчі, не викликати дискомфорт та не сповзати з носа. Також, якщо людина планує займатися фізичними вправами, спортом або іншими активними заняттями, слід вибрати оправу, яка має гнучкі шарніри та щільно облягає обличчя, щоб запобігти випаданню окулярів.
  4. 4. Додаткові покриття для окулярів. Багато людей, які мають короткозорість, часто стикаються з проблемою відблисків при носінні окулярів. Це може бути особливо неприємним у вечірній час або при роботі з різноманітними гаджетами. Окуляри зі спеціальним покриттям можуть допомогти зменшити відблиски на лінзах, покращити якість зображення та забезпечити більш комфортну корекцію короткозорості. Крім корекції короткозорості, окуляри можуть захищати очі від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Тому, якщо можливо, слід вибирати окуляри з захистом від УФ-випромінювання, щоб захистити очі від розвитку небезпечних порушень.

Купувати окуляри для корекції короткозорості чи інших захворювань слід лише в спеціалізованих оптичних центрах. Так Ви точно отримаєте якісну корекцію зору, яка буде підібрана відповідно до всіх Ваших особливостей.

Вибір окулярів для корекції короткозорості повинен залежати від багатьох факторів, та найважливіше – це звернутися до кваліфікованого офтальмолога. Досвідчений фахівець проведе необхідний огляд та вислухає усі Ваші побажання, після чого Ви отримаєте рецепт на окуляри. Пам’ятайте, що неправильна корекція може спровокувати прогресування порушень зору аж до повної його втрати!