В холодну пору року всі люди, які носять окуляри, мають одну і ту ж саму проблему - запотівання окулярів. Існують різноманітні види того, як саме прибрати цей неприємний ефект. Сьогодні ми з вами звернемо увагу на народні недорогі методи, якими може скористатися кожен.


  • - Тверде мило. Скло окулярних лінз натирається сухим милом, потім серветкою з тканини рівномірно розподіляється по поверхні, одночасно просушуючи  лінзу.


  • - Шампунь. Тепла вода в пропорції 1:1 змішується до однорідної маси в керамічному посуді. Потім шматком м'якої тканини даний розчин наноситься на скло, та іншим тканевим лоскутом витирається насухо. При цьому, як правило, залишаються чуть помітні кольорові розводи, що можуть нерідко спричинити гіршу видимість.

  • - Рідкий гліцерин. Спочатку гліцерином змочується м'яка тканинна серветка якою окулярні лінзи змочуються з обох сторін, потім необхідно лінзи відполірувати сухою гідрофобною серветкою з фланелі.


  • - Зубна паста. Видавлюється з тюбика по горошині на кожну лінзу з внутрішньої сторони і ретельно протирається серветкою. Після висихання, остатки пасти прибираються мякою серветкою. Однак потрібно це робити дуже обережно, адже можна пошкодити поверхню лінзи!


  • - Піна для бриття. Чистими руками наноситься на поверхню лінзи. І за допомогою ватного диска витирається до повного висихання.


  • - Спрей для автомобільних вітрин. Спрей рівномірно збризнути на поверхню лінзи і витерти сухою серветкою. Однак, потрібно пам'ятати, що автохімія дуже шкідлива для здоров'я людини, і поводитися з нею потрібно максимально обережно.


Переваги набуття ефекту антизапотівання народним методом полягає в тому, що воно досягається підручними засобами, які є вдома майже в кожного. Проте такі методи займають трохи часу. Також потрібно ретельно притримуватись певних пропорцій, перед кожним новим нанесенням шару, потрібно знімати попередній.

Такі методи добрі в випадку одноразового використання, коли запотівають лінзи в окулярах, і потрібно терміново позбутись ефекту запотівання.

Звичайно ж, що такі методи мають низку недоліків, в першу чергу, максимального ефекту Ви все одно не досягнете, а також існує ризик пошкодити саму поверхню лінзи чи її базове покриття. Тому використовувати дані методи варто лиш за гострою необхідністю.