За допомогою зору людина здатна сприймати навколишній світ, саме тому так важливо стежити за станом здоров'я очей. Якщо раптом у людини з'явилися скарги на нечіткість зору, світлочутливість, очі почали боліти або ж спостерігаються інші неприємні симптоми, то потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря-офтальмолога.

Як усім відомо, будь-яке захворювання легше попередити, ніж пізніше лікувати, тому своєчасна постановка діагнозу та призначення ефективне лікування допоможе зберегти здоров'я зорової системи.

Які захворювання очей є найбільш небезпечними?

Щоб Ви були більше обізнані, ми зібрали список найпоширеніших захворювань очей, які часто зустрічаються і особливо негативно впливають на здоров'я зорової системи. Без належного догляду за очима навіть найпростіші та звичайні завдання можуть стати складними. Наступні небезпечні захворювання можуть серйозно вплинути на здоров'я очей у майбутньому та навіть призвести до повної втрати зору:

  1. 1. Глаукома. Вона з'являється внаслідок підвищення тиску усередині очного яблука, через що підвищується тиск рідини в оці. Глаукома може бути спадковою, а також може серйозно зашкодити зоровому нерву, навіть призвести до безповоротної втрати зору. Регулярно відвідуйте лікаря, щоб стежити за очним тиском . Офтальмолог вчасно виявить зміни, якщо у вас справді розвивається глаукома. Іноді причиною може бути травма ока чи незначна очна інфекція.
  2. 2. Катаракта. При катаракті відбувається помутніння кришталика ока, що призводить до втрати якості та чіткості зору або додавання відтінку жовтуватого або коричневого кольору до того, що людина бачить. Хоча катаракта часто може призвести до того, що погіршиться здатність розрізняти кольори та інших неприємних симптомів, захворювання виліковне. Варто розуміти, що вилікувати катаракту та зберегти зір можливо лише при хірургічному втручанні.
  3. 3. Макулярна дегенерація. Дегенерація жовтої плями – це одна з причин втрати зору у всьому світі. Існує два типи макулярної дегенерації, серед яких " суха " та" волога ". Хоча обидва типи суттєво впливають на здатність розрізняти людей і виконувати повсякденні завдання, такі як водіння та читання, “ сухий ” тип розвивається повільніше, ніж “ вологий ”. Раннє втручання фахівця є важливим, тому необхідно регулярно перевіряти органи зору, щоб уважно стежити за симптомами.
  4. 4. Відшарування сітківки. Наявність здорової сітківки має вирішальне значення підтримки ідеального зору, оскільки вона відповідає за сприйняття хвиль світла та їх передачу у зоровий нерв. Саме тому без здорової сітківки ви не зможете бачити чітко та якісно. Відшарування сітківки може бути викликане поруч з різними захворюваннями та причинами, які включають діабет, старість або навіть травму очей. Регулярна перевірка зору допоможе ідентифікувати відшарування сітківки на ранній стадії та провести операцію, що коригу , щоб звести до мінімуму збитки, завдані очам та навіть зупинити втрату зору.

Щоб зберегти свій зір та не допустити розвитку серйозних захворювань, слід регулярно проходити огляд в лікаря-офтальмолога. В Центрі зору AstraVisus працюють лише досвідчені та кваліфіковані фахівці, які виявлять будь-яке захворювання очей навіть на ранній стадії та підберуть лікування задля збереження Вашого зору.