Розчин для догляду та зберігання лінз необхідний для всіх, хто вибирає для корекції зору лінзи багаторазового використання. Правильно підібраний засіб допоможе продовжити термін служби лінз, запобігатиме виникненню дискомфорту при їх використанні та зробить їх очищення та застосування простим та зручним. Вибрати розчин для очищення лінз не так вже й складно - достатньо дотримуватися основних правил при його покупці, тоді ви точно придбаєте той засіб, який вам підходить.

Які фактори слід враховувати при підборі розвину для лінз?

Взагалі, при покупці розчину для зберігання лінз або ж для догляду за ними варто враховувати безліч різних факторів. Серед найбільш важливих можна виділити наступне.

  1. 1. Орієнтація на тип лінз. Насамперед орієнтуйтеся на різновид лінз, який порекомендував вам лікар-офтальмолог. Для догляду за більшістю сучасних лінз, виготовлених із силікон-гідрогелевих матеріалів, підійдуть практично будь-які розчин для лінз. Однак у особливих випадках, за наявності специфічних захворювань очей лікар може порекомендувати жорсткі лінзи. Саме для них потрібно буде придбати спеціальний розчин для жорстких лінз. Така покупка – необхідність, тому що матеріал, з якого вони виготовлені, схильний до виникнення нальоту та появи на поверхні різних бактерій. Для ефективного очищення та дезінфекції у цьому випадку необхідний розчин для жорстких лінз.
  2. 2. Можливі алергічні реакції. Якщо ви схильні до алергії і знаєте про гострі реакції вашого організму на певні речовини та компоненти, обов'язково враховуйте це при виборі розчину для лінз. Уникнути виникнення алергічної реакції допоможе ретельний вибір розчину для лінз, при якому ви орієнтуватиметеся на склад засобів. Більшість виробників аксесуарів для лінз сьогодні намагаються створювати розчини на основі натуральних компонентів, що дозволяє уникнути алергії на синтетичні складові. Але все ж таки не зайвим буде і уважно вивчити склад, особливо якщо у вас виникає алергічна реакція на конкретні відомі вам компоненти.
  3. 3. Достатня зволоженість. Сухість очей – часте явище під час використання контактних лінз. Вона може бути пов'язана з різними факторами: від особливостей організму до тривалої роботи за комп'ютером. Якщо ця проблема переслідує вас, варто звернути увагу на розчини для лінз, які забезпечують підвищене зволоження. Завдяки складу таких засобів, лінзи набираються вологою та корисними мікроелементами під час нічного «відпочинку». Використання подібних розчинів для лінз допоможе впоратися із синдромом сухого ока та зберегти відчуття зволоженості протягом дня.
  4. 4. Частота використання лінз. При виборі розчину для лінз потрібно чітко розуміти, шукаєте ви засіб для щоденного застосування або для періодичного. У першому випадку підійде практично будь-який багатофункціональний розчин для лінз для очищення, дезінфекції та зволоження. Такий засіб зазвичай використовують для нічного зберігання. Однак з метою серйознішого очищення краще придбати спеціальні розчини для лінз на основі перекису водню. Їх не рекомендується використовувати часто, і після їх застосування лінзи не можна відразу надягати, оскільки це може загрожувати опіком рогівки ока.

Підібрати відповідний розчин Ви можете з допомогою висококваліфікованих лікарів-офтальмологів Центру зору AstraVisus. Наші лікарі допоможуть підібрати як контактні лінзи, так і розчин для них враховуючи усі Ваші особливості та побажання.