Короткозорість, або міопія - це патологія зору, при якій зображення добре фокусується прямо перед сітківкою ока. Людина, що страждає на короткозорість, погано бачить далеко, але поблизу добре. Предмети далеко хворий бачить розмито, нечітко. При цьому гострота зору завжди нижче одиниці, окуляри прописуються з від'ємним значенням.

Короткозорість - дуже поширена хвороба. На сьогоднішній день 1,2 млрд жителів землі мають короткозорість. Найчастіше міопією страждають діти і молоді люди у віці від 6 до 20 років.

Причини розвитку короткозорості:

- спадковість;

- занадто висока і постійна напруга очей;

- відмова від корекції зору на перших етапах короткозорості.

Якщо короткозорість почати лікувати вчасно, її цілком можна зупинити і повернути зору первісну гостроту. Запущені форми хвороби сприяють її прогресуванню.

Способи лікування короткозорості:

- своєчасна корекція зору за допомогою окулярів, контактних лінз, які обов'язково повинні бути підібрані офтальмологом.

- очна гімнастика - курси по тренуванню м'язів очей, проводиться під наглядом лікаря.

Крім того, зміцнення організму плаванням, масажем комірцевої зони, контрастним душем сприяє прискоренню лікування короткозорості.

Збалансоване і повноцінне харчування. Їжа повинна містити білок, вітаміни А, В, С, мікроелементи Zn, Mn, Cu, Cr.

А що потрібно знати про далекозорість?

Далекозорість, або гіперметропія - це патологія зору, при якій зображення предметів, які знаходяться далеко, фокусується за сітківкою ока. Людина з далекозорістю погано бачить поблизу, але все, що знаходиться далеко, бачить добре. Окуляри для хворих далекозорістю прописуються з позитивним значенням.

Ознаки далекозорості, крім поганого зору, такі:

- сильна і швидка стомлюваність очей під час читання;

- під час роботи очі перенапружуються, що проявляється головним болем, печіння в них;

- косоокість у дітей;

- постійні періодично повторювані запалення очей (кон'юнктивіти, ячмені, блефарити).

На далекозорість страждають майже всі люди після 40-50 років, тому що саме в тому віці зазвичай еластичність кришталика знижується і м’язи слабшають, що й провокує розвиток далекозорості.

Лікують далекозорість за допомогою корекції окулярами та контактними лінзами.

Правильно підібрати контактні лінзи та окуляри Вам допоможуть фахівці в центрі зору «AstraVisus». Тут Ви зможете перевірити свій зір на сучасному обладнанні, а також отримати правильне лікування від висококваліфікованого офтальмолога.