При виявленні далекозорості у дорослих у будь-якому віці можна скоригувати проблеми зору за допомогою окулярів або контактних лінз. Кожен варіант має свої плюси та мінуси, але багато людей вибирають контактну корекцію через її зручність. І тут важливо не помилитися, а обрати саме той засіб, який буде максимально комфортний для Вас.

Хоча контактні лінзи вимагають більшого догляду, ніж окуляри, багатьом людям набагато зручніше використовувати саме контактну корекцію. Але потрібно правильно підібрати вироби, щоб вони не завдали шкоди та були комфортні у застосуванні.

Чи можна носити лінзи при далекозорості?

Так, при далекозорості сьогодні активно використовують контактну корекцію, допомагаючи скоригувати заломлюючу силу очей, зменшивши вираженість порушення зору. При цій патології світловий пучок при проходженні рогівки та кришталика фокусується не на самій сітківці, а за нею, тому добре можна розглянути лише об'єкти, що знаходяться вдалині, а близькі предмети людина бачить нечітко, частково розмитими. Тому для корекції далекозорості застосовують плюсові лінзи, які дозволяють сфокусувати промені на ділянці сітківки.

Однак при слабкому ступені далекозорості корекція контактними лінзами не рекомендується, лікарі-офтальмологи зазвичай призначають спеціальні краплі для очей, вітамінні препарати з антиоксидантами, а також виконання гімнастики для очей, щоб покращити зір. Остаточне рішення про варіанти корекції завжди має бути саме за лікарем-офтальмологом.

Які лінзи краще вибрати при далекозорості?

При середньому та тяжкому ступені далекозорості застосовують корекцію контактними лінзами з силіконовою основою або гідрогелю. Вони м'які, зручні при носінні, легкі у догляді. Жорсткі лінзи із полімерних матеріалів сьогодні застосовуються рідко.

Який тип контактної корекції підходитиме у кожній конкретній ситуації, необхідно вирішувати спільно з лікарем-офтальмологом. Жорсткі лінзи мають низку переваг, тому що їх виготовляють за індивідуальним розміром рогівки, враховують усі можливі нюанси змін зору пацієнта. Вони можуть використовуватися протягом півроку без заміни (за умови повноцінного догляду за ними), але багато людей при носінні цих лінз можуть відчувати дискомфорт, до них значно складніше звикнути.

М'які лінзи вважаються більш комфортними при носінні, за рахунок великого вибору можна підібрати варіанти лінз для корекції будь-якого ступеня далекозорості.

Чим відрізняються лінзи при далекозорості від звичайних?

Стандартні контактні лінзи мають рівну заломлюючу силу. Але за наявності серйозних, тяжких порушень зору поблизу необхідно застосовувати біфокальні чи мультифокальні контактні лінзи, які мають різну силу заломлення окремих ділянках самої лінзи.

Біфокальні лінзи мають дві оптичні області, їх призначають пацієнтам, які не мають інших супутніх розладів зорових функцій. А от мультифокальні лінзи допомагають  при корекції далекозорості, яка може одночасно поєднуватися з наявністю астигматизму або короткозорості. Вони мають одночасно кілька оптичних областей з різною заломлюючою силою.

Отже, контактні лінзи є досить хорошим та поширеним засобом для корекції далекозорості. Якщо Ви вирішили підібрати лінзи для корекції свого зору, звертайтеся в Центр зору AstraVisus. Наші лікарі проведуть діагностику зорової системи та підберуть лінзи враховуючи усі її особливості. Пам’ятайте, лише лікар може правильно підібрати засоби для корекції зору.