Величезна кількість зовнішніх факторів здатна вплинути на стан органів зору Регулярна діагностика очей дозволяє своєчасно відстежити зміни, що відбуваються з ними, допомагаючи запобігти виникненню різних захворювань і зберегти гостроту зору.

Навіщо потрібна діагностика зору?

За допомогою спектра медичних досліджень лікар-офтальмолог отримує повну картину про стан пацієнта та при необхідності підбирає відповідне лікування чи профілактичні заходи. Ряд офтальмологічних захворювань на ранніх стадіях протікає безсимптомно і лише лікар за допомогою спеціального обладнання може визначити їх вчасно та підібрати відповідне лікування. Пам'ятайте, що збереження гарного зору вимагає регулярних оглядів, навіть якщо ви працюєте за комп'ютером у спеціальних окулярах, регулярно робите гімнастику, п'єте вітаміни і так далі. У будь якому випадку варто перевіряти загальний стан очей, що вимірює поле зору та інші показники.

Коли слід звертатися на діагностику зору?

Збереження якісного зору вимагає регулярної діагностики, а частота візитів до лікаря залежить від стану здоров'я пацієнта та його віку. За відсутності скарг школярі, наприклад, повинні відвідувати лікаря щорічно: їхні очі піддаються постійному навантаженню, що може знизити гостроту зору, і лише з допомогою ранньої діагностики можна зупинити чи уповільнити розвиток цього процесу.

Пацієнтам віком від 18 років комплексна діагностика зору необхідна також не рідше одного разу на рік: такої періодичності достатньо, щоб лікар оцінив стан здоров'я пацієнта, наявність або відсутність патологій, динаміку змін. Виняток становлять люди з різними порушеннями, несприятливою спадковістю та пацієнти віком від 50-55 років: їм варто проходити огляд органів зору близько двох разів на рік за відсутності інших рекомендацій лікаря.

Чи потрібно готуватися до діагностики зору?

Більшість методів діагностики зору не вимагають будь-якої підготовки. Достатньо знати свою історію захворювання, згадати, які медикаментозні засоби ви приймали або приймаєте, на що хворіли та інше. Але іноді лікар дає рекомендації, наприклад, зняти м'які контактні лінзи за добу до діагностики зору.

Не рекомендуємо використовувати декоративну косметику в день обстеження, бажано не приймати спиртне за добу, також важливо виспатися і виключити зорове навантаження в день обстеження. Можливо, під час діагностики зору лікар закапає вам в очі краплі, що розширюють зіницю, що не дозволить вам протягом декількох годин після обстеження перебувати за кермом і працювати.

Якщо ви записуєтеся у Центр зору AstraVisus на комплексне обстеження органів зору, визначення гостроти зору, дослідження поля зору чи інше обстеження, а також готуєтеся до лазерної корекції зору, уточніть у наших лікарів-офтальмологів, що потрібно робити перед обстеженням.

Ми рекомендуємо проводити діагностику зору регулярно, не чекаючи погіршення зору, появи почуття сухості, болю та різі в очах та інших неприємних симптомів.