В офтальмологічній практиці такий процес, як збереження зору безпосередньо залежить від своєчасної діагностики та виявлення захворювань на початковій стадії їх розвитку. Але, як відомо, багато офтальмологічних захворювань і відхилень заявляють про себе не відразу, а вже на момент серйозного прогресу. Самі ж ми рідко наважуємося відвідати офтальмолога та перевірити свою зорову систему, якщо не відчуваємо жодного дискомфорту.

В даний час існує безліч методів своєчасного діагностування офтальмологічних захворювань з метою запобігання їх подальшому розвитку та появи ускладнень. В основному, це сучасне медичне обладнання в руках досвідченого та кваліфікованого лікаря-офтальмолога. Проте, не списані з рахунків та перевірені десятиліттями методи.

Що таке діагностика зору та навіщо вона проводиться?

Діагностику зору рекомендується проходити мінімум один раз на рік. Особливо важлива вона для людей схильних до захворювань очей або осіб, що знаходяться в зоні ризику, через вік або умови своєї роботи.

Методом сучасної офтальмологічної діагностики можна виявити, і як наслідок, зупинити розвиток  безлічі офтальмологічних захворювань, виявити патології, попередити розвиток відхилень. У більшості випадків діагностика являє собою перевірку гостроти зору пацієнта та візуальний огляд. Займає це не так багато часу, але якщо у лікаря виникають підозри на наявність серйозних патологій, застосовується комплексна діагностика.

Не існує чарівного приладу, який одразу виявить усі хвороби та запропонує варіант лікування. Тому комплексна діагностика проводиться в кілька етапів, серед яких можна виділити наступне:

 1. 1. На основі усного опитування пацієнта та його історії захворювання складається анамнез.
 2. 2. Пацієнт прямує на комп'ютерну діагностику, де проводиться виміри оптичної сили зорових органів, радіус рогівки, виявляються можливі рефракційні порушення.
 3. 3. Дальше здійснюються виміри внутрішньоочного тиску, а також проводиться біомікроскопія органів зору.
 4. 4. При необхідності призначається ультразвукова діагностика зорової системи.

Тільки пройшовши повне обстеження, пацієнт може отримати точний діагноз та призначення лікаря щодо лікування виявлених порушень. Варіант, такий властивий нашим людям, у плані, «Просто пропишіть мені якісь краплі!», в офтальмології, як і, за фактом, у більшості медичних напрямків, взагалі не працює.

Які методи діагностики зору використовуються?

Кожен випадок та пацієнт є індивідуальним і саме від цього залежить метод діагностики зору. Серед методів діагностики можна виділити:

 1. 1. Офтальмоскопія. Обстеження периферичних ділянок, які є важкодоступними для візуального огляду за допомогою офтальмоскопа. Дозволяє виявити периферичну дистрофію, відшарування сітківки.
 2. 2. Оптична когерентна томографія. Створення графічного зображення тканин ока за допомогою суперлюмінесцентного діода. Дозволяє визначити відбивну здатність тканин ока.
 3. 3. Периметрія. Визначення меж поля зору при стеженні за статичним становищем і в русі.
 4. 4. Візометрія. Виявляється порушення рефракції за допомогою офтальмологічних таблиць.
 5. 5. Рефрактометрія. Визначає заломлюючу силу ока.
 6. 6. Тонометрія. Вимір внутрішньоочного тиску.
 7. 7. Тест Ширмер. Визначається рівень вироблення слізної рідини.
 8. 8. Комп'ютерна діагностика. Дослідження очей із застосуванням точного офтальмологічного обладнання. Різного профіля. З усіх процедур комп'ютерна діагностика є найдовшою.

Тільки після проведення комплексу діагностичних заходів у Центрі зору AstraVisus, наші висококваліфіковані лікарі можуть поставити точний діагноз та призначити правильне та найбільш ефективне лікування чи корекцію зору. Своєчасне, регулярне проходження діагностики дозволяє непросто виявити захворювання, а й зберегти Ваш зір.