Наша зір є надважливим для комфортного життя, саме тому варто слідкувати за здоров’ям зорової системи.  Профілактичні огляди, звісно, ​​важливі, але є випадки, коли до лікаря варто звернутися якнайшвидше — інакше порушення, що почалися в роботі органів зору, можуть швидко розвинутися та спровокувати ускладнення. І як наслідок повна та безповоротна втрата зору.

Коли слід терміново перевірити зір?

Якщо ви помітили у себе хоча б одну з наведених ознак, обов'язково запишіться на прийом до офтальмолога. Серед таких ознак можна виділити:

  1. 1. Проблеми з нічним зором чи водінням. Найяскравіша ознака того, що вам терміново треба приділити увагу своїм очам – труднощі з водінням автомобіля у темний час доби. Це може бути ознакою погіршення зору, наприклад, вікової далекозорості, або навіть катаракти, що починається. У будь-якому випадку, якщо Вам важче розрізняти предмети при нічному освітленні, якнайшвидше звертайтеся до лікаря-офтальмолога.
  2. 2. Червоні очі. Алергія, кон'юнктивіт і навіть глаукома — усі ці захворювання можуть змусити наші очі та повіки почервоніти. Якщо почервоніння не минає протягом двох діб і більше, важливо одразу звернутися до офтальмолога – це може бути дуже серйозно.
  3. 3. Чутливість до світла. Якщо яскраве світло стало викликати у Вас дискомфорт і навіть больові відчуття, не відкладайте візит до лікаря: мова може йти про запальний процес, що починається. Якщо вчасно не вжити заходів, то може початися утворення рубців, які можуть серйозно пошкодити саму здатність бачити. Крім того, підвищена чутливість до світла може бути симптомом вірусного захворювання, алергії чи мігрені.
  4. 4. Нечіткий зір або проблеми з фокусуванням на об'єктах. Причин, через які ваш зір може стати менш чітким, досить багато, але вони вказують на серйозні проблеми. Рішення також може бути різним — від крапель до хірургічного втручання, але призначити його повинен лікар. Обов'язково запишіться на прийом!
  5. 5. Очний біль. Інфекція, травма, сухість очей, алергія і навіть глаукома – це лише деякі причини, через які може відчуватись біль в очах. Але є одне важливе правило: якщо ви відчуваєте навіть не дуже сильний біль у ділянці очей, потрібно терміново звертатися до лікаря.
  6. 6. Часті головні болі. Частий або дуже сильний головний біль — привід негайно звернутися до лікаря. Причини, через які можуть з'являтися, різні, але у тому числі є й захворювання очей. Тому варто записатися не лише до невролога, а й до офтальмолога.
  7. 7. Плями або спалахи перед очима. Порушення цілісності сітківки, розрив та інші пошкодження можуть призвести до того, що перед очима з'являються плями або навіть спалахи світла. Важливо якнайшвидше звернутися до лікаря, щоб швидко розпочати лікування — у разі проблем із сітківкою ока дуже важливо не прогаяти час.

Пройти якісну діагностику зорової системи Ви можете в Центрі зору AstraVisus. Висококваліфіковані лікарі-офтальмологи нашого центру проведуть повну діагностику зорової системи, щоб визначити наявні порушення та підібрати метод лікування, при необхідності. Пам’ятайте, що лише своєчасно виявлене захворювання дає можливість усунути його без будь-яких ускладнень.