Більшість батьків уявляють контактну корекцію зору, як те, що може спричинити небезпеку для їхніх дітей. Але насправді, така корекція, за умов правильного використання, стає безпечним та зручним варіантом для дітей з порушеннями зору. У цій статті ви зрозумієте, коли можна використовувати лінзи дитині, також ми розглянемо їхні переваги та догляд.

Коли дитина може носити контактні лінзи?

Сучасні засоби контактної корекції виготовляються із безпечного матеріалу, який не викликає дискомфорту та немає жодного негативного впливу на очі. Тому контактні лінзи можна використовувати навіть дітям в досить малому віці. Проте, лікарі-офтальмологи не рекомендують цього робити!

Річ у тому, що догляд за лінзами вимагає чимало часу та уваги. Дитина у віці 3-4 роки не зможе зробити це якісно. Тому рекомендується обирати контактні лінзи для дітей віком від 8-10 років, коли вони уже здатні розуміти важливість догляду та проводити його самостійно. Також у цьому віці дитина уже зможе самостійно вставити та вийняти лінзу не нашкодивши собі.

Остаточне рішення щодо використання даного методу корекції допоможе прийняти фахівець, після проведення огляду та спілкування з вами та вашою дитиною.

Які переваги мають лінзи для дітей?

Основною перевагою є те, що лінзи є чудовим варіантом корекції зору дітей, які ведуть активний спосіб життя та люблять займатися спортом. Лінзи не обмежують поле зору та не ковзають на обличі під час активних рухів, що робить їх більш комфортними, порівняно з окулярами.

Крім того, діти можуть відчувати більшу свободу та самостійність, коли вони носять контактні лінзи. Вони допомагають дитині зберегти свій зовнішній вигляд. Окуляри не лише змінюють зовнішній вигляд, а й часто сором’язливість, іноді навіть насміхання серед однолітків. Лінзи легко розв’язують цю проблему, адже вони зовсім не помітні.

Як доглядати за контактними лінзами дитині?

Важливо пам'ятати, що догляд за лінзами має бути особливо дбайливим та точним. Дитина повинна навчитися дотримуватися інструкцій щодо догляду, таких як правильне миття рук, догляд за контейнером та зміна розчину для зберігання.

Також важливо забезпечити правильне зберігання та не допускати, щоб дитина спала в лінзах. Усі процеси догляду перші декілька тижнів повинні контролювати батьки та нагадувати своїй дитині, що це дуже важливо для збереження їхнього зору.

Щоб контактна корекція не спричинила прогресування порушень, важливо підбирати лінзи лише з допомогою лікаря-офтальмолога. Фахівці Центру зору AstraVisus проводять якісну діагностику дитячого зору. За її результатами підбирається необхідна корекція з врахуванням усіх особливостей зорової системи дитини.

Отже, контактні лінзи можуть стати зручним засобом корекції зору дитини. Однак перш ніж їх купувати, слід поговорити зі своєю дитиною, щоб зрозуміти чи готова вона приділяти увагу догляду та дотримуватись усіх необхідних правил. Після чого важливо проконсультуватися з лікарем-офтальмологом, звернувшись в AstraVisus, Ви отримаєте якісну та безпечну корекцію зору Вашої дитини.