Кисневе голодування або гіпоксія - недостатнє потрапляння кисню до тканин і органів організму. Довготривалий процес такого явища  призводить до серйозних порушень в системах організму.

Часто поширена форма такого явища - гіпоксія рогівки. Особливо гостро вона відображаються на носіях контактних лінз. Око - дуже чутливий орган, а контактна лінза це чужорідне тіло, яке при неправильному використанні може викликати негативний стан ока, різноманітні ускладнення та патології, що призводить до зниження зору.


Фактори розвитку гіпоксії ока


Оскільки наша рогівка отримує необхідну порцію кисню через сльозну рідину, яка ще й зволожує око, то контактна лінза може бути бар'єром для зволоження, навіть якщо там високий індекс киснепроникності. А також неохайне відношення з контактними лінзами часто призводять до виникнення кисневого голодування:


  • - збій режиму носіння контактних лінз і їх регулярної заміни.

  • - невчасна заміна рідини для лінз або використання вже експлуатованої рідини, де назбируються білкові і ліпідні відкладення.

  • - неправильно підібрана за розміром контактна лінза.


Всі загадані фактори проявляються в таких симптомах як: падіння гостроти зору, різь в очах, відчуття туману перед очима. З часом може виявлятись негативна реакція на яскраве світло, чи відслоювання епітелію рогівки. Тому, не звернувшись вчасно  до лікаря можна отримати необоротні негативні наслідки для ока.


Залежно від рівня складності діагнозу лікар може назначити різні методи лікування:

  • - якщо пацієнт до цього часу носив місячні або квартальні контактні лінзи, то рекомендовано перейти на щоденні, або взагалі тимчасово носити окуляри.

  • - також можна змінити фірму контактних лінз, на більш киснепроникну.

  • - виписують краплі для усунення негативних симптомів.

  • - ще раз детально передивляються чи підходить радіус кривизни ока до форми рогівки ока і при необхідності виписують іншу модель (в деяких випадках вона може бути рецептурою).

Всі запропоновані методи є ефективними при строгому виконанні всіх рекомендацій офтальмолога. Проте, коли хвороба переросла в патологічну, то в окремих випадках потрібне хірургічне втручання.