Одною із важливих функцій ока,  є здатність  змінювати рефлекторно оптичну силу очей в залежності від того, в якому положенні предмет. Така здатність ока, що здатна до зміни положення об'єкта  забезпечує організм акомодацією ока.

Якщо довший відрізок часу, відстань з якого проводиться спостереження, не змінюється, то з'являється втома, яка може призвести до порушення зору. Втома,  в свою чергу призводить до порушення зорових функцій, акомодаційного спазму, і як наслідок короткозорості.

Також варто сказати , що акомодаційним порушенням сприяють такі функціональні порушення як амбліопія, а також порушення бінокулярного зору.

Порушення бінокулярного зору часто проявляється у вигляді косоокості. Тобто, відхилення зорової осі одного з ока від спільної точки фіксації.

Для лікування всіх вище перерахованих патологій існує апарат під назвою “Каскад”, що реалізує вплив на систему  ока спеціальними світловими імпульсами. Вони мають певні режими, що підбираються згідно рецепта пацієнта.

“Каскад” призначають для виправлення порушення рефракцій - що пов'язані зоровою втомою і порушеннями акомодацій, проліковуваня легких порушень бінокулярного зору, а також амбліопії.

Основне призначення - тренування і вправи відносної і абсолютної акомодації, розвиток резервів.

Коригування зору “Каскадом” може застосовуватись як однойменна самостійна процедура, а може й бути в комплексі разом з іншими пристроями.