Ми знаємо, що тренування м’язів корисне для нашого здоров’я. А як щодо вправ для очей для покращення зору? Хоча не існує ефективних вправ при порушеннях рефракції, вправи для очей можуть допомогти оптимізувати зорові навички.

Який вплив мають вправи на зорову систему?

Доведено, що така терапія для очей, покращує певні умови, пов’язані з вирівнюванням очей і фокусуванням. Під час терапії для зору пацієнту часто призначають комплекс вправ для очей. Хоча перебування під наглядом фахівця може дати більше вказівок щодо використання вправ для очей, є деякі вправи для очних м’язів, які можна виконувати вдома. Хоча очікувати, що ці вправи для очей швидко покращать зір, але за умови старанності вони можуть поступово вирішити проблеми з фокусуванням і втому очей.

Вправи для ваших очей можуть допомогти забезпечити ефективну взаємодію обох очей. Є загальні симптоми, які можуть вказувати на те, що вправи для зміцнення очей можуть бути корисними. Терапія зору може вирішити проблеми з поворотом очей (косоокість) і ледачим оком, стеженням за очима і об’єднанням очей (недостатність конвергенції). Доведено, що вправи для ледачих очей особливо корисні для виправлення цього стану, особливо якщо його виявлено рано.

Серед найефективніших вправ для очей можна виділити:

  1. 1. Вправа для очей, що передбачає розслаблення м'язів навколо очей, зниження втоми очей. Для початку почніть з розтирання долонь одна об одну, щоб розігріти їх. Закрийте очі і покладіть долоні кожної руки на відповідну повіку. Закрийте кожне око долонею і глибоко дихайте протягом п’яти хвилин.
  2. 2. Блимання. Коли ми проводимо час за цифровими пристроями, швидкість кліпання сповільнюється. Це може призвести до того, що очі висихають, роблячи їх піском, піском і втомою. Виділення часу на свідоме моргання може відновити слізну плівку. Це також допомагає розподілити слізну рідину по очах.
  3. 3. Близький і далекий фокус. Перемикання між близьким і далеким фокусом допомагає навчити Вашу зорову систему фокусування належним чином та розслаблятися. Тримайте великий палець на відстані 1 метр від обличчя та зосередьтеся на ньому протягом 15 секунд. Крім того, ви можете тримати близький предмет із літерою на ньому, щоб краще задіяти вашу систему фокусування. Через 15 секунд переведіть погляд на ціль на відстані 6 метрів і знову утримуйте фокус на 15 секунд. Повторіть кілька разів.
  4. 4. Цифра вісім. Декому може бути складно стежити за об’єктом очима. Щоб працювати над цим, можна потренуватися виконувати вісімки. Виберіть точку неподалік вас та сфокусуйте погляд. Обведіть очима уявну вісімку. Продовжуйте 30 секунд, потім змініть напрямок.
  5. 5. Правило 20-20-20. Коли ми використовуємо очі для роботи поблизу, наша система фокусування може втомитися. Наші очі також можуть висихати. Планування регулярних перерв може допомогти трохи зменшити це напруження. Тому кожні 20 хвилин роботи поблизу дивіться на ціль на відстані до 10 метрів протягом 20 секунд. Тепер ви можете повернутися до своєї найближчої діяльності.

Якщо Ви шукаєте поради щодо вправ саме для Ваших очей, зверніться до свого лікаря-офтальмолога. Навіть вправи для ледачих очей для дорослих показали успіх при правильній терапії. Ваш лікар може надати індивідуальні вправи для очей для кращого зору та розповісти правильну техніку їх виконання.