Мільйони людей у ​​всьому світі носять контактні лінзи. Неінфекційні та інфекційні ускладнення контактних лінз поширені і відрізняються за ступенем тяжкості від клінічно незначимих до потенційно загрозливих для зору. В опитуванні носіїв контактних лінз майже одна третина пережила стан, пов'язаний з контактними лінзами, який вимагав відвідин лікаря.

Підтримка гладкої та прозорої передньої рефракційної поверхні має вирішальне значення для гарного зору. Комплексна взаємодія між епітелієм рогівки та кон'юнктиви, слізною плівкою та покриваючими повіками забезпечує захист від інфекції та рубцювання. Неінфекційні ускладнення зведені до мінімуму за допомогою добре підібраної контактної лінзи, яка спирається на слізну плівку і переміщається лише настільки, щоб забезпечити хороший рідинний та газообмін, тим самим функціонуючи як фактичне продовження поверхні ока.

Які ускладнення можуть викликати контактні лінзи?

Неправильний догляд за лінзами та неправильне їх використання може спричинити розвиток порушень зору. Серед основних з них можна виділити:

  1. 1. Захворювання «сухого ока».

Сухість, пов'язана з контактними лінзами, часто зустрічається і є найчастішою причиною припинення використання контактних лінз. Сухість може бути викликана поганою слізною плівкою, кисневим голодуванням, відкладеннями на кришталику та несумісністю розчину для контактних лінз. Лікування включає штучні сльози з контактними лінзами і без них, а також лікування блефариту та дисфункції мейбомієвих залоз, коли це застосовно. Пацієнти можуть отримати користь від використання очних крапель до та після носіння контактних лінз, заміни матеріалу лінз з більш високою киснепроникністю або заміни розчинів для догляду за контактними лінзами.

  1. 2. Неоваскуляризація рогівки.

Це стан  вростання новоутворених кровоносних судин у прозорій рогівці. Ділянка з цими судинами стає оптично непрозорою. Стан виникає при тривалому використанні контактних лінз із низькою газопроникністю, а також при використанні лінз у нічному режимі, не призначених для цього.

Процес неоваскуляризації протікає абсолютно непомітно протягом тривалого терміну (не менше року) і не приносити будь - якої явної незручності. Прогресування може призвести до вростання судин у центральну (оптичну) зону рогівки, до виникнення кровотеч із цих судин та до помітного зниження якості зору.

  1. 3. Фолікулярний   кон'юнктивіт.

Причиною є не лише недотримання правил догляду за лінзами, а також їх переношування, внаслідок чого на лінзі утворюється видозмінений білок, що є причиною алергічних реакцій. За поодиноким випадком причиною подібного кон'юнктивіту може бути алергічна реакція на окремі компоненти, що містяться в розчині для лінз. Симптомами такого кон’юнктивіту можуть бути відчуття піску чи свербіння в очах, затуманення зору як в лінзах, так і без них.

Щоб уникнути розвитку таких ускладнень слід правильно доглядати за своїми лінзами та правильно їх використовувати, а при появі будь-якого дискомфорту одразу ж звертайтеся на консультацію до лікарів-офтальмологів Центру зору AstraVisus. Наші фахівці оглянуть Вашу зорову систему та визначать причину появи дискомфорту, після чого підберуть найкращий засіб корекції зору саме для Вас!