М'які контактні лінзи – зручний, практичний, сучасний та доступний багатьом спосіб корекції зору. Вони завоювали популярність у всьому світі, і багато пацієнтів, оцінивши їх переваги, не хочуть повертатися до окулярів. Але є у контактних лінз та недоліки. Наприклад, іноді під час їхнього носіння виникає дискомфорт: печіння чи свербіж в очах, відчуття стороннього тіла, оптичні спотворення та інше.

Чому виникає дискомфорт при носінні лінз?

Поява дискомфорту під час носіння контактних лінз зумовлена недотриманням пацієнтом рекомендацій лікаря чи терміну або режиму носіння лінз. Але іноді тимчасова непереносимість виникає через захворювання або травму рогівки, кон'юнктивіту та інших захворювань кон'юнктиви, при недостатньому виробленні слізної рідини, що зволожує очі. У деяких випадках причина може полягати в механічних ушкодженнях ока, запальних та інфекційних захворюваннях. Серед причин появи дискомфорту можна виділити:

  1. 1. Зовнішні умови: задимлене повітря, вітряна погода, кондиціонер у приміщенні та інше.
  2. 2. Недотримання термінів заміни або режиму носіння контактних лінз: наприклад, якщо ви не знімаєте лінзи на ніч, якщо ви носите їх довше 12 годин поспіль. Також якщо ви не замінюєте старі контактні лінзи на нові, коли підходить час (носите 2-тижневі лінзи значно довше), користуєтеся лінзами під час простудних захворювань.
  3. 3. Неграмотно підібрані параметри контактних лінз: мова йде не тільки про режим носіння, оптичну силу, діаметр і радіус кривизни. Хороший лікар підбирає лінзи, виходячи з індивідуальних особливостей органів зору пацієнта та умов носіння. Він враховує те, у якому приміщенні працює чи живе пацієнт, особлива увага приділяється рівню вологості, особливості його роботи, наприклад, чи працює людина за комп’ютером та як часто, загальний стан здоров'я та наявність алергії. Обов'язковий при підборі лінз огляд лікарем посадки конкретної контактної лінзи на оці щілинної лампи.
  4. 4. Неправильно підібраний розчин: іноді проблема криється не в самих лінзах, а в розчині, в якому вони зберігаються, якщо не йдеться про одноденні лінзи. У пацієнта може розвинутись індивідуальна непереносимість компонентів.

Чому не варто ігнорувати дискомфорт при використанні лінз?

Дискомфорт не виникає просто так – він завжди викликаний якимись причинами. У правильно підібраних контактних лінзах людина не відчуває нічого незручного, і самі лінзи абсолютно не відчуваються. Залежно від того, що спровокувало неприємні відчуття, можуть розвиватися різні ускладнення. Наприклад, механічні пошкодження на лінзах або неправильна посадка призводять до пошкоджень поверхні рогівки. Якщо дискомфорт викликаний алергією, може призвести до кон'юнктивіту.

Терпіти дискомфорт у жодному разі не можна, негайно зніміть контактні лінзи. Після цього уважно огляньте їх: чи немає на поверхні бруду чи пошкоджень. Також огляньте око, можливо, під лінзу потрапила смітинка, і причина в ній. Якщо на виробі немає жодних пошкоджень, промийте його в розчині, продезінфікуйте, щоб ліквідувати всі відкладення, і тільки після цього надягайте. Якщо дискомфорт залишився, знову зніміть її і за першої можливості зверніться до лікаря-офтальмолога в Центр зору AstraVisus.

Ми не втомлюємося повторювати, адже це дуже важливо – з правильно підібраними лінзами не тільки дискомфорт не має бути, а й саме відчуття лінзи в оці! Саме тому необхідно звертатися до лікаря при появі будь яких неприємних відчуттів, адже корекція Вашого зору повинна бути комфортною.