Напевно вже не існує людей, які б не носили сонячні окуляри. А багато хто з вас має їх і декілька пар. Адже цей аксесуар для окремих людей, є частинкою їхнього іміджу, ще для інших - приховує механічні очні пошкодження чи припухлості, для когось - захист від яскравого сонячного випромінювання, ну і загалом всі ми згідні з тим, що це просто стильно і красиво.

Так от. Так як основна місія сонцезахисних окулярів - захист від ультрафіолету, то важливо зважати на ступінь захисту окулярної лінзи. Перевірити ступінь захисту можна в будь-якій оптиці. Позначка "400 UV" на дужці оправи означає, що ступінь захисту максимальний. Однак, якщо окуляри куплені не сертифіковані, а отже без наявності відповідних документів, то є велика ймовірність того, що інформація щодо фільтру, може бути недостовірною.

Напевно, прочитавши заголовок статті, ви все таки хотіли б знати, чим можуть відрізнятись окуляри майже ідентичні на вигляд, при тому, що одні коштують 100 грн, а інші чомусь за 1000 грн. Навіщо ж переплачувати, скажете ви. Хоча, напевно, все таки було б варто над цим задуматись.

По-перше, якщо говорити про окулярну лінзу наприклад європейського якісного виробника, то ми маємо розуміти, що тільки  одна лінза буде коштувати більше 100 грн. Плюс, якщо лінза тонована, і до того ж, з захистом UV-фільтру, то це ще додатково припадатиме від 200 грн за одну лінзу. А отже, мінімальна собівартість хорошої пари лінз буде коштувати від 800 грн.

По-друге оправа. Вона теж має бути  достатньо міцною і якісною. Адже, якщо в неякісну оправу, яка розсипається через невеликий термін, вставити лінзи приміром за 800-900 грн, то разом з оправою в смітник можна відправити і лінзи, які без оправи ви носити не зможете.

Опираючись на той факт, що збірка одної пари окулярів з якісних матеріалів вартуватиме від 1000 грн, можемо логічно дійти до висновку, що оправа за 100 грн абсолютно не матиме нічого спільного з якістю і надійністю. Я думаю, тут не варто говорити, що в таких "копіях" вже немає сенсу сподіватись на “захист UV”, що в принципі і є найголовнішим в сонцезахисних окулярах. Адже ступінь затемненості лінзи ніяк не пов'язано з захистом ока. Швидше навпаки. Тим темніша лінза без UV-фільтру, тим більше наша зіниця розширюється і розслабляється. А промені ультрафіолету в такому випадку легко потрапляють до рогівки, руйнуючи її структуру і викликаючи різні серйозні захворювання ока. Таким чином, у висновку ми бачимо,  як здається такий простий аксесуар, зроблений неякісно, може зруйнувати ваш зір.

У випадку, коли ви дізнаєтесь про відсутність фільтру на ваших окулярах, краще викиньте їх геть і ходіть без них. Так хоча б око зможе самостійно адаптуватись до світла і скоротити зіницю.

Хтось скаже: "Для мене задорого витратити на окуляри 700-1000 грн". Зате, коли у вас чи ваших друзів виникають реальні проблеми з зором, чомусь ніхто не економить, витрачаючи на обстеження і лікування в рази більшу суму грошей.

Моя порада для кожного: "Набагато легше і дешевше підтримувати себе здоровим, аніж  захворіти, шукати шляхи виходу і знати, що якщо в кращому випадку ти видужаєш, то таким як було, твоє здоров'я вже не буде... "

Тому, не варто економити на тому, що відновити достеменно неможливо. А краще,  бери своїх друзів і приходь в Astra Visus за своїми ідеальними окулярами.