Синці під очима — настільки звичне для багатьох людей явище, що багато хто просто ігнорує проблему, сприймає її як якийсь візуальний дефект, у кращому разі маскуючи за допомогою косметики. Насправді ж лише естетичною стороною проблема не обмежується.

Чому з’являються синці під очима, основні причини.

Синці під очима можуть бути викликані безліччю причин, до яких належить:

Великі навантаження на очі. Якщо ви довго сидите за комп'ютером, працюєте в приміщенні з поганим освітленням або в інших несприятливих умовах, синці під очима не забаряться. Це все позначається не тільки на очах, а й здатне спровокувати застій крові в капілярах в області нижньої повіки. В результаті вони не витримують і лопаються, а шкіра набуває темного відтінку.

Поганий сон. Якщо навіть ви уникаєте перенапруги очей протягом дня, але не даєте їм повноцінно відновитися вночі, ефект буде таким же, як і при перевантаженнях: капіляри лопнуть, з'являться темні кола. Зазвичай такий симптом з'являється після кількох безсонних ночей.

Нестача кисню. Рідкісне перебування на свіжому повітрі призводить до кисневого голодування, що позначається на всіх системах організму.

Погані звички. Це може бути як погане харчування, так і часте вживання алкоголю і, звичайно, куріння. Коли в організм потрапляє отрута, кровообіг порушується: капіляри спочатку звужуються, а потім досить швидко і різко розширюються назад. Через таке перенапруження вони в результаті лопаються.

Вікові зміни. З віком змінюється якість шкіри, підшкірно-жирова клітковина витончується і перестає «приховувати» капіляри. Результат – під очима виникають темні кола.

Ультрафіолет. Сонячні промені, лампи в солярії також негативно впливають на стан підшкірно-жирової клітковини. Необхідно використовувати сонцезахисні засоби.

Прийом деяких медикаментів. Уважно вивчіть побічні ефекти препаратів, що приймаються - можливо, синці під очима викликані саме ними і слід замінити ліки на інше.

Носіння неправильно підібраних окулярів. Якщо окуляри неправильно підібрані, з'являється дискомфорт в очах, це призводить до напруження м'язів очей і, як наслідок - з'являються темні кола. У цьому випадку слід звернутися до грамотного лікаря та вчасно скоригувати рецепт на окуляри.

Захворювання печінки та нирок. Про ці захворювання можна говорити, якщо ви помітили хоча б один додатковий симптом: жовтяничний відтінок шкіри, порушення сечовипускання, печія, тяжкість у животі, нудота та блювання.

Порушення обміну речовин, авітаміноз. У цих випадках порушується проникність стінок судин та капілярів, а результат – кола під очима. Про захворювання говорять не лише темні кола, а й швидка стомлюваність, апатія, сонливість.

Серцево-судинні захворювання. Внаслідок порушень у серцево-судинній системі можливі кола та синці під очима. Додаткові симптоми – задишка, біль у серці, запаморочення, порушення серцевого ритму.

Як позбутися синців під очима?

Якщо ви впевнені, що синці під очима — це не наслідок перевтоми чи впливу інших зовнішніх факторів, слід записатися на прийом до лікаря-офтальмолога. На консультації він оцінить ваш стан, проведе необхідні обстеження та надасть рекомендації щодо лікування.

Якщо лікар визначить, що поява синців під очима не пов'язана з порушенням зору, він направить вас до іншого фахівця, наприклад, до ендокринолога, якщо є проблеми підшлункової залози, невролога або терапевта, якщо темні кола з'явилися через хронічну втому, і ін.

Лікування синців під очима проходить індивідуально і залежить від причини, що їх викликала. Обов'язково слід усунути зовнішній подразник, якщо синці викликані якимось впливом ззовні, наприклад, алкоголем.

Впоратися з естетичним дефектом допомагає спеціальна косметика, поживні маски, трав'яні компреси: але врахуйте, що вони працюють тільки для усунення симптому, а подолати його причину допоможуть консультації та грамотні рекомендації спеціалістів.