Безліч людей у всьому світі мають порушення гостроти зору, що створює значний дискомфорт та негативно впливає на якість життя. На гостроту зору впливає чимало факторів, знаючи які можна знизити ризик розвитку порушень у роботі зорової системи.

Основні причини погіршення гостроти зору.

Як уже було зазначено, на гостроту зору впливає безліч різноманітних факторів, в тому числі й особливості Вашого способу життя. Серед основних причин погіршення зору можна виділити такі:

  1. 1. Нехтування використанням сонцезахисних окулярів. Темні окуляри не тільки стильний аксесуар, але й засіб захисту від сонячного світла. При цьому носити їх варто незалежно від пори року — хмарна погода буває і в зимові місяці. В окулярах сприймати яскраве світло стає легшим і очі менше втомлюються без постійної напруги.
  2. 2. Зловживання курінням. Шкідлива у багатьох відношеннях звичка пов'язана з погіршенням зору. Причому ризик очних захворювань серед курців зростає вдвічі порівняно з тими, хто байдужий до цигарок. Нікотин провокує розвиток катаракти та дегенерацію жовтої плями — ділянки, яка відповідає за гостроту зору. Через куріння порушується приплив крові до сітківки ока, у результаті окисних процесів змінюються клітини кришталика, а організмі накопичуються важкі метали, такі як камедь.
  3. 3. Звичка терти очі. Бажання ще раз доторкнутися до очей може бути наслідком недосипання або алергії на косметику. Крім фізичного подразнення слизової оболонки, підвищується шанси занести в око інфекцію. Проблему потрібно вирішувати залежно від причини: спробуйте налагодити режим сну, підібрати гіпоалергенну косметику та контролювати себе, коли хочеться потерти очі. 
  4. 4. Неповноцінне харчування. Як відомо, для зору корисна морква. У ній багато вітамінів А, Е та С, які підтримують здоров'я очей. Але при незбалансованому харчуванні моркви буде недостатньо. Важливо харчуватися різноманітно, щоб отримувати всі необхідні вітаміни, стежити за якістю їжі, обмежувати цукор та насичені жири. 
  5. 5. Неправильне освітлення. Освітлення має бути достатнім і рівномірним, а очам потрібно давати відпочинок, особливо якщо ви проводите за читанням кілька годин. 
  6. 6. Тривала робота перед екраном. З появою спочатку телевізорів, а потім комп'ютерів та планшетів багато хто перестав включати лампи. Будьте обережнішими: мерехтливе світло екрану змушує зіниці багаторазово звужуватися і розширюватися, а це постійна робота для м'язів очей. 
  7. 7. Проблеми з хребтом. Внаслідок цього порушується кровообіг голови та очей і, як наслідок, відбувається ослаблення зору. Контролюйте свою поставу, виконуйте фізичні вправи для хребта.
  8. 8. Перевтома. Недосипання, стреси, високі навантаження призводять до сильнішої втоми, і зір починає падати. Бережіть своє здоров'я, більше відпочивайте та виконуйте спеціальні вправи на розслаблення очей.

 

Це лише частина факторів, що може призвести до погіршення якості зору, а також розвитку безлічі офтальмологічних захворювань. Щоб зберегти свій зір варто вести здоровий спосіб життя та регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога, що дасть можливість вчасно виявити розвиток порушень та усунути їх.