
Безліч людей у всьому світі мають порушення гостроти зору, що створює значний дискомфорт та негативно впливає на якість життя. На гостроту зору впливає чимало факторів, знаючи які можна знизити ризик розвитку порушень у роботі зорової системи.
Основні причини погіршення гостроти зору.
Як уже було зазначено, на гостроту зору впливає безліч різноманітних факторів, в тому числі й особливості Вашого способу життя. Серед основних причин погіршення зору можна виділити такі:
- 1. Нехтування використанням сонцезахисних окулярів. Темні окуляри не тільки стильний аксесуар, але й засіб захисту від сонячного світла. При цьому носити їх варто незалежно від пори року — хмарна погода буває і в зимові місяці. В окулярах сприймати яскраве світло стає легшим і очі менше втомлюються без постійної напруги.
- 2. Зловживання курінням. Шкідлива у багатьох відношеннях звичка пов'язана з погіршенням зору. Причому ризик очних захворювань серед курців зростає вдвічі порівняно з тими, хто байдужий до цигарок. Нікотин провокує розвиток катаракти та дегенерацію жовтої плями — ділянки, яка відповідає за гостроту зору. Через куріння порушується приплив крові до сітківки ока, у результаті окисних процесів змінюються клітини кришталика, а організмі накопичуються важкі метали, такі як камедь.
- 3. Звичка терти очі. Бажання ще раз доторкнутися до очей може бути наслідком недосипання або алергії на косметику. Крім фізичного подразнення слизової оболонки, підвищується шанси занести в око інфекцію. Проблему потрібно вирішувати залежно від причини: спробуйте налагодити режим сну, підібрати гіпоалергенну косметику та контролювати себе, коли хочеться потерти очі.
- 4. Неповноцінне харчування. Як відомо, для зору корисна морква. У ній багато вітамінів А, Е та С, які підтримують здоров'я очей. Але при незбалансованому харчуванні моркви буде недостатньо. Важливо харчуватися різноманітно, щоб отримувати всі необхідні вітаміни, стежити за якістю їжі, обмежувати цукор та насичені жири.
- 5. Неправильне освітлення. Освітлення має бути достатнім і рівномірним, а очам потрібно давати відпочинок, особливо якщо ви проводите за читанням кілька годин.
- 6. Тривала робота перед екраном. З появою спочатку телевізорів, а потім комп'ютерів та планшетів багато хто перестав включати лампи. Будьте обережнішими: мерехтливе світло екрану змушує зіниці багаторазово звужуватися і розширюватися, а це постійна робота для м'язів очей.
- 7. Проблеми з хребтом. Внаслідок цього порушується кровообіг голови та очей і, як наслідок, відбувається ослаблення зору. Контролюйте свою поставу, виконуйте фізичні вправи для хребта.
- 8. Перевтома. Недосипання, стреси, високі навантаження призводять до сильнішої втоми, і зір починає падати. Бережіть своє здоров'я, більше відпочивайте та виконуйте спеціальні вправи на розслаблення очей.
Це лише частина факторів, що може призвести до погіршення якості зору, а також розвитку безлічі офтальмологічних захворювань. Щоб зберегти свій зір варто вести здоровий спосіб життя та регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога, що дасть можливість вчасно виявити розвиток порушень та усунути їх.