У сучасному середовищі багато факторів впливає на погіршення зору. Так, короткозорість сьогодні сягає масштабів епідемії; окулярів потребують 30-40% європейців і американців, а в деяких азійських країнах - 90% населення.


Статистика невтішна, і чому зір так погіршується?Дуже часто, коли у батьків є проблеми із зором, то більш ймовірно, що такі проблеми будуть мати й діти. Тобто через генетику ми можемо у спадок отримати і короткозорість, і далекозорість, косоокість та інші порушення зору.Та лікар з Дитячої університетської лікарні (м. Дублін), Ієн Фліткрофт спростовує цю думку, і вважає короткозорість — індустріальним захворюванням. Гени, звісно, відіграють важливу роль, вирішуючи, хто піддасться міопії, та тільки зміни у середовищі безпосередньо викликають цю хворобу.

Наприклад, багато людей вважає, що читання негативно позначається на зору. Очі напружуються, людина рідше моргає, відчувається дискомфорт через сухість очей, і якщо не усувати "синдром сухого ока", то проблеми можуть бути значно серйозніші.
Натомість багато хто з фахівців заявляє, що ключову роль відіграє не читання як таке, а час, що проводиться у приміщенні. Довга низка досліджень з Європи, Австралії та Азії показує цікаві результати: люди, які проводять багато часу на свіжому повітрі, набагато менше схильні до короткозорості, ніж ті, чиє життя проходить переважно у чотирьох стінах.

І одне з найправдивих пояснень — це сонячне світло, яке так потрібне для очей! Адже під дією сонця виробляється вітамін D, який необхідний для успішного функціонування імунної системи, мозкової діяльності та очей. Тому люди, які полюбляють проводити багато часу на свіжому повітрі, значно здоровіші й володіють кращим зором.Також було помічено, що люди, котрі мешкають в селах мають кращий зір, ніж ті, хто живе в містах. Це пов'язано з тим, що мешканці міста не звикли фокусуватися на далеких об'єктах, скрізь оточують будинки, і тому зосереджується більша увага на ближніх предметах. А ось жителів сіл більше оточує природа, очі більше розслабляються та відпочивають. До речі, було виявлено, що зелений колір теж позитивно впливає на зір. Тому так корисно більше часу проводити на природі та на свіжому повітрі.


Наші адреси:

Центр зору: м.Рівне, вул. Гагаріна, 67 | +380676729944

Салон оптики: м.Рівне, вул. Соборна 112 | +380671729944

Центр зору та салон оптики: м.Тернопіль, бул. Тараса Шевченка, 14/7 | +38098 67 299 44