Питання про те, що робити якщо сильно свербить око, є досить актуальним, оскільки свербіти очі можуть фактично у всіх. Причина, через яку це відбувається може мати різний характер, тому дуже важливо визначити конкретну причину і оперативно усунути її.

Основні причини появи свербіння в очах.

Причин свербіння в очах є безліч, однак серед основних можна виділити:

  1. 1. Алергія. Алергія є найбільш поширеною причиною, що призводить до свербіння в очах. Вона виникає в результаті впливу подразнюючої речовини на слизову оболонку ока, викликаючи виділення в тканинах гістамінів, які і викликають свербіж, почервоніння та набряк очей. Найбільш часто зустрічається видом очної алергії є алергічний кон'юнктивіт, що викликається сезонною алергією на велику кількість пилку в повітрі. Для усунення свербіння в очах, викликаного алергією, необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога, щоб він призначив спеціальні протиалергічні засоби.
  2. 2. Захворювання «сухого ока». Подібне явище виникає через нестачу сліз, які зволожують і живлять рогівку, внаслідок чого очі червоніють і починають свербіти. У такому разі необхідно якнайшвидше звернутися до офтальмолога, який підбере оптимальну схему лікування. Щоб полегшити симптоми, можна кілька разів на день акуратно промивати очі теплою водою з милом і закапувати спеціальні краплі.
  3. 3. Втома очей. Потрібно завжди пам'ятати про те, що очі сильно втомлюються через тривалу і інтенсивну напругу (при читанні, рукоділлі, роботі за комп'ютером тощо). Тому, якщо не давати очам «відпочити», вони можуть почати постійно свербіти і хворіти. Крім того, перенапруга може призвести до роздвоєння предметів, боязні світла, болю в голові, шиї або плечах.
  4. 4. Попадання в око стороннього тіла. Якщо око дуже свербить, то в нього могло потрапити якесь стороннє тіло. Майже завжди позбутися стороннього тіла вдається самостійно. Головне – робити це чистими руками та гранично акуратно, щоб не пошкодити око.
  5. 5. Проблеми з використанням контактних лінз. Якщо ви носите лінзи і зіткнулися з проявом свербіння в очах, слід спробувати зняти лінзи і акуратно промити їх у спеціальному розчині. Крім того, лінзу слід акуратно переглянути на світлі, щоб переконатися в її цілісності. Якщо ці заходи не приносять результату, потрібно звернутися до офтальмолога для перевірки очей і підбору нових лінз.
  6. 6. Інфекційні захворювання. Дуже часто причиною свербіння в очах можуть бути різні інфекційні захворювання, серед яких найпоширенішими є кон'юнктивіт, блефарит та ячмінь. При розвитку усіх цих захворювань слід обов’язково звернутися до лікаря-офтальмолога, щоб усунути дискомфорт та уникнути розвитку ускладнень.

 

Таким чином, причин виникнення свербіння в очах може бути дуже багато. Якщо самостійно не вдається впоратися з цією проблемою, варто звернутися за допомогою до лікаря-офтальмолога, який визначить причину проблеми та призначить схему лікування, що відповідає кожному конкретному випадку.

Пройти огляд в лікаря-офтальмолога, при виникненні свербіння чи іншого дискомфорту в очах, Ви можете в Центрі зору AstraVisus, у нас працюють лише висококваліфіковані фахівці, які допоможуть виявити причину появи Вашої проблеми та підберуть ефективне лікування.