Кератоконус - це дегенеративне захворювання рогівки, яке відоме своїм поступовим процесом розтягнення та викривлення рогівки, що призводить до важкого порушення зору. У багатьох випадках це захворювання може прогресувати протягом кількох років, причому, чим швидше воно виявляється, тим більші шанси на успішне лікування. У цій статті ми детально розглянемо, чому розвивається кератоконус та як він проявляється.

Основні причини кератоконусу.

На сьогоднішній день точні причини кератоконусу не повністю зрозумілі. Однак, відомо, що кератоконус починається зі зміни структури колагену, який є складовою рогівки. Колаген робить рогівку міцною і пружною, але при кератоконусі він стає слабким та нестійким, що призводить до розтягнення та викривлення рогівки ока.

Кератоконус може бути уродженим захворюванням, але він також може розвиватися під впливом зовнішніх факторів, таких як:

  1. 1. Тертя очей. Постійне та інтенсивне тертя очей може пошкодити поверхню рогівки, що поступово веде до розвитку кератоконусу. Це особливо стосується людей, які носять контактні лінзи.
  2. 2. Генетичні фактори. Як і більшість захворювань окей, кератоконус може бути успадкованим від батьків.
  3. 3. Хронічні алергії. Люди з хронічними алергіями мають більшу ймовірність розвитку кератоконусу, оскільки тертя очей під час свербіння може пошкодити поверхню рогівки і призвести до пошкоджень колагену.
  4. 4. Ультрафіолетове випромінювання. Шкідливе вплив ультрафіолетового випромінювання також може мати негативний вплив й на рогівку ока та сприяти розвитку кератоконусу.
  5. 5. Порушення метаболізму. Порушення метаболізму може призвести до недостатнього насичення рогівки необхідними поживними речовинами, що може призвести до зміни її структури.

Які симптоми характерні для кератоконусу?

Симптоми кератоконусу можуть змінюватися залежно від стадії захворювання та рівня викривлення рогівки. Основні симптоми кератоконусу включають:

  1. 1. Зниження гостроти зору. При кератоконусі зображення може бути розмитим та нечітким, особливо при низькому освітленості.
  2. 2. Погіршення нічного зору. Часто у хворих знижується здатність розрізняти об’єкти в темряві.
  3. 3. Фотофобія. Люди з кератоконусом можуть відчувати неприємний дискомфорт при взаємодії з яскравим світлом.
  4. 4. Роздвоєння зору. Такий симптом може  стати відчутним при погляді на об’єкти, що розташовані на близькій відстані.
  5. 5. Порушення сприйняття кольорів. При кератоконусі таке явище проявляється не так часто, але все ж можливе при тривалому протіканні захворювання.

При появі будь-яких із цих симптомів слід одразу ж звертатися до лікаря-офтальмолога. У більшості випадків кератоконус може бути успішно вилікуваний. Лікування буде залежати від стадії розвитку захворювання, а також особливостей зорової системи пацієнта.

Отже, кератоконус є досить поширеним захворюванням, що призводить до розвитку негативних процесів у сітківці. Захворювання може бути спровоковане тертям очей, генетичними факторами та навіть впливом ультрафіолету. Щоб зберегти свій зір, важливо звертатися до офтальмолога при перших симптомах кератоконусу.