Науковий прогрес стрімко розвивається, та не завжди він іде на користь людині. Так, сучасні діти замість того, щоб взимку пограти в сніжки, а влітку покататися на велосипеді, просиджують багато часу за комп’ютерами та планшетами. Віртуальними іграми зараз набагато легше зацікавити, ніж активними, тому батькам треба ще й гарно постаратися, щоб дитина погодилася пограти в м’яча.

До яких це наслідків призводить? Чому так стрімко розвивається короткозорість? І що робити в такому випадку? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Проведення великого відрізку часу за монітором комп’ютера часто призводить до міопії або як ще її називають – короткозорість. Згідно статистики, у Східній Азії, Сінгапурі, Тайвані й Південній Кореї вона сягнула епідемічного порогу - майже 90% тамтешніх 18-річних короткозорі. У Західній Європі цей показник серед молоді від 20 до 30 років коливається від 40 до 50%.

Аннеґрет Дальман-Ноор, офтальмолог-консультант офтальмологічної клініки «Мурфілдз» у Лондоні, припускає, що основна проблема - брак природного світла. Так, саме недостатньо тривале перебування під прямими сонячними променями призводить до проблем із зором! Діти, які багато навчаються і користуються комп'ютерами, смартфонами та планшетами, значно менше перебувають на свіжому повітрі. І тому їм більше загрожує короткозорість.

Що ж тоді робити? Повністю обмежити доступ дитини  від комп’ютера неможливо. Згідно досліджень, хорошою профілактикою короткозорості є проведення хоча б двох годин на свіжому повітрі щодня. Зацікавте дитину якимось активним видом спорту, прогуляйтеся сім’єю парком на вихідних, - і Ви відразу помітите, що очі дитини менше будуть втомлюватися, і відповідно зменшується ризик захворіти очними хворобами.

Отож, бережіть свій зір та зір Ваших дітей!