Припухлість повіку виникає, коли є запалення або надлишок рідини (набряк) в сполучних тканинах, які оточують очі.

Існує безліч причин набряку очей, в тому числі очні інфекції, травми очей і (найчастіше) алергії.

Які ж основні симптоми очної алергії або інфекції?

- Подразнення очей;

- чутливість до світла (світлобоязнь);

- надмірна сльозоточивість;

- почервоніння повік;

- очні виділення;

- біль, особливо коли опухлі повіки викликані інфекцією

Лікування набряклих повік залежить від основної причини. Офтальмолог може призначити ліки або рекомендувати безрецептурні засоби, такі як очні краплі.

Як правило, якщо ваші опухлі очі викликані алергією, антигістамінні очні краплі або пероральні ліки від алергії, а також змащувальні "штучні сльози" допоможуть полегшити симптоми. Також лікар може рекомендувати м'які стероїдні краплі для більш важких алергічних реакцій.

Інші причини, такі як інфекція, така як кон'юнктивіт або очний герпес, добре реагують на противірусні або протизапальні очні краплі, мазі або антибіотики.

Якщо у вас є світлобоязнь, пов'язана з хронічним запаленням повік, фотохромні лінзи можуть допомогти знизити світлочутливість. Крім того, якщо ви носите контактні лінзи, видаліть їх до тих пір, поки набряк повік не зникне.

Головне, коли Ви відчули якийсь дискомфорт або візуально помітили опухлість повік, швидко звертайтеся до лікаря-офтальмолога. В центрах зору “AstraVisus” проводиться комплексна діагностика зору, яка допоможе Вам виявити причину та лікар призначить ефективне лікування.