Контактні лінзи — сучасний метод корекції зору з обмеженим терміном носіння. Так одноденні лінзи можна носити лише одну добу, місячні — протягом 30 днів, а квартальні — три місяці. Лікар під час огляду відразу застерігає, щоб довше терміну придатності пацієнт не використовував контактну лінзу.

Та іноді, забуваєш вчасно придбати лінзи або дорого, і вирішив зекономити... Та це не виправдання, бо таке байдуже ставлення до власного здоров'я минає з серйозними ускладненнями та проблемами з зором.

Використання контактних лінз довше зазначеного терміну може призвести до:

- очних інфекцій;

- рубців на рогівці;

- підвищеної сухості очей;

- значного погіршення зору і навіть сліпоти.

Та навіть такі серйозні застереження офтальмологів дехто нехтує і використовує оптику значно довше. Так, згідно з статистичними даних американської оптометричної асоціації, майже 50 мільйонів американців використовують контактні лінзи для корекції зору і близько половина з них носять лінзи довше, ніж рекомендується. Перевищений термін носіння контактних лінз обмежує доступ кисню до рогівки.

Може також виникнути кератит — бактеріальна інфекція, що вражає рогівку та викликає почервоніння, роздратування, біль в очах та сльозовиділення.

Порушення правил гігієни та невчасна зміна м'яких контактних лінз призводить до серйозних ускладнень, що потребують комплексного та довготривалого лікування. Пам'ятайте, що на здоров'ї не варто економити, тому носіть контактні лінзи згідно з терміном придатності й не більше.

 

Контакти "центру зору та салону оптики":

м. Рівне, вул. Соборна, 112.

Тел. (067) 172 99 44.

м. Рівне, вул. Гагаріна, 67.

Тел. (067) 672 99 44