Контактні лінзи – це зручний та сучасний засіб для корекції порушень зору. Контактні лінзи постійно удосконалюються, тому сьогодні така корекція зору є невідчутною для власників та непомітною для оточення. Однак іноді носіння лінз викликає дискомфорт та почервоніння очей, що свідчить про неправильне носіння лінз.

Основні причини появи дискомфорту при носінні лінз.

Багато хто з нас носить контактні лінзи щодня і навіть не здогадуються про те, що роблять це неправильно, саме тому виникає дискомфорт та почервоніння очей. Серед основних причин появи дискомфорту при носінні контактних лінз можна виділити:

  1. 1. Ви вибираєте лінзи самостійно.

Перед покупкою контактних лінз необхідно вибрати бренд, параметри та тип, який підійде саме вам. Нерідко люди намагаються підібрати лінзи самостійно: вони керуються відгуками в інтернеті або рекомендаціями друзів, але уникають консультації спеціаліста. І дуже дарма, адже для того, щоб правильно підібрати лінзи необхідно використовувати сучасне діагностичне обладнання. За допомогою нього фахівець з точністю визначає, який саме тип лінз та з якими параметрами підійде пацієнту.

  1. 2. Ви дістаєте лінзу пінцетом.

Близько 30% користувачів контактних лінз отримують пінцет з силіконовим наконечником для того, щоб діставати лінзу з контейнера. Не допускайте цієї помилки! На наконечниках пінцетів розмножується величезна кількість бактерій і патогенних мікроорганізмів, яких не так легко позбутися. До речі, обробка інструменту окропом не гарантує його стерильність і чистоту. Щоб одягнути контактні лінзи, використовуйте виключно пальці рук.

  1. 3. Ви носите лінзи занадто довго.

Ще одна поширена помилка – носіння лінз довше за рекомендований час. Замість використання лінз протягом одного дня, багато хто носить їх більше 2-3 днів, що категорично неприпустимо. Якщо лінзи мають рекомендований термін заміни - 1 місяць, то через 30 днів їх потрібно викинути, навіть якщо ви носили їх всього 5-6 разів з моменту розтину.

  1. 4. Ви не очищаєте багаторазові лінзи після використання.

Після того, як ви використовували лінзи, їх потрібно очистити від пилу та бактерій. Для цього зніміть лінзу з ока, протріть пальцями від краю до краю з обох боків (не круговими рухами) та промийте розчином із флакона. Тільки після проведення цих нескладних гігієнічних процедур можна покласти лінзу в контейнер. Не забувайте про те, що рідину в контейнері з лінзами потрібно міняти після кожного застосування, а контейнер міняти раз на місяць.

  1. 5. Ви спите в контактних лінзах.

Сон у контактних лінзах без рекомендації вашого лікаря-офтальмолога суворо заборонено. Справа в тому, що лінза перешкоджає насичення ока киснем, а також у п'ять разів підвищує ризик виникнення інфекції ока

Якщо Ви відчуваєте дискомфорт при носінні лінз і вважаєте, що це нормально, то вам потрібно запам’ятати наступне: лінза не повинна відчуватись на оці! Правильно підібрані контактні лінзи не викликають неприємних відчуттів чи дискомфорту. Якщо ви відчуваєте різь, сухість, потрібно негайно припинити носити лінзи і звернутися до лікаря-офтальмолога. Так при виникненні дискомфорту звертайтеся на консультацію до фахівців в Центр зору AstraVisus, наші фахівці проведуть діагностику зорової системи та знайдуть причини появи дискомфорту від контактних лінз, а уже потім підберуть необхідні засоби корекції зору саме для Вас!