Біль в очах при натисканні або навіть найменшому морганні може сигналізувати про різні проблеми. Серед них запалення м'язів ока, підвищений артеріальний тиск, мігрень, перевтома організму чи інфекційні захворювання. Біль при натисканні в такому випадку є симптомом наявного захворювання, тому необхідно прислухатися до загального стану свого організму та зорової системи.

Основні причини появи болю в очах при натисканні.

Біль в очах при натисканні може виникати через попадання стороннього тіла в очне яблуко, що набагато легше діагностувати.

Давайте окремо розберемо найпопулярніші причини неприємних відчуттів. У теперішній час перевтома очних м'язів є найпоширенішою недугою. Пов'язано це з проведенням великої кількості часу за мобільними та електронними пристроями, напруженою роботою та загальною тривожністю. Не варто забувати, що від довгої роботи страждають не тільки наші суглоби і може розвинутись гіпотермія, а й наші очі, внаслідок чого спостерігається їхня сухість, сльозотеча, біль, а зір незворотно погіршується. Крім консультації з лікарем-офтальмологом, ще обов'язково варто переглянути час знаходження за комп'ютером або ноутбуком, а можливо, придбати спеціальні захисні окуляри.

Продіагностуйте зовнішній вигляд ваших очей, чи не опухли вони. Невелике почервоніння або припухлість можуть свідчити про інфекцію, наприклад, швидку появу очного ячменю. Ячмінь виникає в результаті загального зниження імунітету на фоні потрапляння в організм інфекції,

в результаті чого запалюються сальні залози ока, і починає назрівати гнійний мішечок, але через якийсь час благополучно проривається і минає.

Це захворювання не носить серйозної небезпеки, проте його можна сплутати з халязіоном - кулястим ущільненням в області очей, яке може виникнути як всередині ока, так і зовні. В цьому випадку, око відчуватиме тиск і присутність стороннього тіла, а найважливіше, що припухлість і видиме утворення  можуть не проходити дуже довгий час, а тільки ставати більше і більше.

Зверніть увагу й на оптику, яку ви використовуєте. Це можуть бути корекційні окуляри або лінзи, які, швидше за все, неправильно підібрані, якщо викликають біль в органах зору. Проведіть невеликий експеримент - спробуйте не використовувати звичні корекційні засоби протягом декількох днів і поспостерігайте за відчуттями.

Якщо оптика не підходить вам, зверніться до лікаря-офтальмолога, описавши йому всі проблеми, щоб лікар підібрав правильні корекційні вироби.

При попаданні стороннього тіла в очі, краще не відкладати похід до лікаря. У жодному разі не намагайтесь самостійно прибрати стороннє тіло всередині очей брудними руками – так значно підвищується ризик занести інфекцію. Якщо стороннє тіло довго не прибирати з ока, з'являється ризик не лише посилити біль, а й більшу ймовірність втратити зір через травму ока.

Якщо неприємні відчуття не минають, а лише посилюються – не відкладайте похід до лікаря-офтальмолога в Центр зору AstraVisus. Вам допоможуть підібрати ефективне лікування, визначивши причину появи болю в очах.