Любите проводити час за книгами? Та досить часто чули застереження від близьких та друзів, що надмірне читання — шкідливе. Та чи правда це?

Насправді, погіршується зір не через кількість прочитаних книг, а від умов, в яких Ви читаєте. Ось, наприклад, якщо Ви регулярно полюбляєте лежачи та ще й в темноті почитати всілякі новини, погортати блог, при цьому забуваючи навіть моргати, то з часом, Ви дійсно помітите, що із зором не все гаразд.
Довготривале читання призводить до надмірного напруження очей та сухості. Тому після читання книги чи з екрана монітора, об'єкти, що знаходяться на більшій відстані від нас можуть здаватися розмитими.

Що робити, щоб процес читання не шкодив зору?
1. Насамперед, обладнайте правильно своє робоче місце. Достатнє освітлення, зручний стіл та стілець, правильна поза (а не згорблена спина), - все це впливає на комфорт читання і, звісно, Вашу гостроту зору.

2. Робіть перерви. Не варто поспіль, без зупинок 5 годин читати. Очі таким чином дуже перевтомляться і замість задоволення від читання, Ви отримаєте розмитий зір та
головну біль. Робіть через кожних пів години хоча б 5 хв перерви на відпочинок. І в цей час, зробіть кругові оберти очима, чи подивіться на віддалені предмети за вікном.

Отже, щоб від процесу читання була справді користь, потрібно й думати про своє здоров'я та дбати про нього.

 

Контакти "центру зору та салону оптики":

м. Рівне, вул. Соборна, 112.

Тел. (067) 172 99 44.

м. Рівне, вул. Гагаріна, 67.

Тел. (067) 672 99 44