У наші дні хірургічні видалення катаракти (заміна кришталика) стало звичним явищем. Звичайно, медичне втручання та лікування необхідне, адже катаракта є провідною причиною поганого зору і сліпоти у всьому світі.

За статистикою люди, які досягли 75-річчя, майже 70% з них страждають цим явищем! І виникає питання: чи існує якийсь ефективний засіб для профілактики катаракти?

Так от, іспанські учені виявили істотний зв'язок між високим споживанням овочів і фруктів і зниженим ризиком розвитку катаракти. Дослідники проаналізували дані від 599 дорослих у віці 65 років і старше, учасники заповнили анкету про частоту і кількості їжі, що вживається, щоб оцінити, скільки фруктів і овочів, як правило, вони їли. Дослідники також виміряли рівні в плазмі крові вітаміну С, альфа-токоферолу (вітамін Е), а також різні каротиноїди.

Серед учасників, 50% їли п'ять або більше порцій фруктів і / або овочів в день. Вчені відзначили, що населення Іспанії в цілому застосовує середземноморську дієту, багату фруктами та овочами, особливо цитрусовими, а це в свою чергу суттєво знижує ризик розвитку катаракти.

Крім того, споживання вітамінів С і Е також сприяє зменшенню ризику розвитку катаракти. Тому в свій раціон варто включити такі фрукти та овочі як апельсини, капуста, солодкий перець, помідори, горох, шпинат, авокадо.

Так от, правильне та збалансоване харчування може позитивно позначитися на Вашому здоров’ї та знизити ризик розвитку катаракти.

А в разі виникнення навіть найменших порушень зору, відразу звертайтеся до лікаря-офтальмолога. В центрі зору «AstraVisus» Вам проведуть якісну діагностику зору за допомогою сучасного обладнання та в разі необхідності, лікар призначить правильне лікування.