Активний спосіб життя та контактні лінзи створені один для одного, проте ця тема досі викликає багато питань. Чи всі варіанти контактних лінз підходять для спорту? Чи мають бути якісь спеціальні характеристики? Як зробити носіння лінз безпечним та комфортним?

Коли мова заходить про активний відпочинок, високі фізичні навантаження і тим більше професійний спорт, більшість фахівців сходяться на думці, що контактні засоби корекції зору набагато безпечніші, ніж окуляри. І ось з яких причин:

  1. 1. Лінзи не можуть розбитися та пошкодити око.
  2. 2. Вони забезпечують максимальний огляд, не порушуючи периферичного зору.
  3. 3. Контактні лінзи дозволяють використовувати додаткові методи захисту, наприклад, шоломи та маски.

До переваг офтальмологи додають прості фактори зручності: лінзи не злітають при різких рухах, не пітніють, не змушують вам весь час поправляти їх, а значить, не відволікають і дозволяють максимально сконцентруватися на спорті. В результаті виходить, що займатися спортом у контактних лінзах не лише зручніше, ніж у окулярах, а й безпечніше.

Як вибрати лінзи для заняття спортом?

Є кілька характеристик, на які варто звернути увагу, якщо плануєте займатися спортом у лінзах. Крім комфортного самопочуття та правильного підбору за параметрами, що розраховується фахівцем незалежно від мети носіння, при фізичній активності важливо враховувати наступне:

  1. 1. Кисневу проникність. Оскільки фізичні навантаження збільшують потребу організму в кисні, контактні лінзи також повинні обмежувати надходження кисню до слизової ока. Від цього залежить здоров'я вашого зору!
  2. 2. Антивідблиск. Особливо актуальною є ця опція при заняттях спортом у літній час. Але і взимку, особливо в ясний морозний день, коли світло потрапляє на очі під різним кутом, відблиски можуть буквально зіпсувати картинку.
  3. 3. Фільтри від ультрафіолету. При активних заняттях спортом на свіжому повітрі необхідно забезпечити захист очам. Про це важливо пам'ятати незалежно від пори року та погоди, оскільки навіть у зимовий час УФ-промені можуть зашкодити очам.

Загальні рекомендації щодо підбору та носіння лінз для спорту.

Незважаючи на різноманітні характеристики, головні критерії вибору визначає лише лікар-офтальмолог, який підбирає лінзи. Розкажіть лікареві, яким видом спорту ви займаєтесь і фахівець порадить вам оптимальний варіант. Якщо під час носіння відчувається перешкода, око сохне чи навпаки сльозиться, виникає дискомфорт при морганні – слід звернутися до лікаря, щоб він визначив причину дискомфорту. Такі відчуття ненормальні в принципі, а під час занять спортом важливість комфортного носіння збільшується у рази.

Якщо ви вперше використовуєте лінзи для занять спортом, підготуйте собі відповідні умови: надягніть контакти заздалегідь, щоб оцінити їх у спокійній обстановці; підготуйте зволожуючий розчин, щоб у разі потреби скористатися ним на тренуванні.

І хоча більшість людей легко носять засоби контактної корекції, не забувайте щорічно проходити планову перевірку у лікаря-офтальмолога, щоб оцінити стан Вашого зору та вчасно виявити розвиток небезпечних захворювань.