Косоокість - поширена проблема, що часто спостерігається ще з дитячих років. Втім, деякі батьки інколи просто не помічають, що очі дитини дивляться в різні боки, вважаючи, що ця проблема пройде з віком і все виправиться само собою. Та це далеко не так. Якщо вчасно не піти до лікаря, то можна втратити можливість вчасно відновити нормальні зорові функції.

Причиною виникнення такого явища як косоокість може бути дуже багато. Кажуть, що одною з причин може бути прогресуюча катаракта. Також, це виникає тому, що обидва ока бачать по-різному, відповідно те, яке бачить краще, з часом стає лінивим і не виконує свою функцію у повному обсязі. Через різну оптичну силу очей, що призводить до заторможеності роботи одного ока можуть призначити курс апаратного лікування для того, щоб змусити “ліниве” око запрацювати. Яка б не була важка стадія захворюваності, в ході лікування завжди буде помітний результат покращення. Та для нормального відновлення ока це можливо лише в тому випадку коли є здоровий нерв і сітківка. А от щодо косметичного ефекту, то він стає можливим вже за декілька сеансів ортоптичного лікування. Є дуже багато видів косоокості, і кожен з них лікується різними способами.

Так як косоокість буває акомодаційна і неакомодаційна, то в такому випадку акомодаційну косоокість можна виправити за допомогою окулярів, а неакомодаційну - тільки за допомогою операції. Та бувають випадки, що і акомодаційну косоокість виправляють теж за допомогою операції. Тобто все відбувається абсолютно індивідуально. Зір являється досить складною системою, вся інформація яка потрапляє в очі проходять через зоровий нерв в потиличну область голови. А зоровий нерв який розташований нерівно в корі головного мозку випадає з глядацького процесу, стає лінивим і перестає виконувати свої функції.   Характер зору можна простежити за допомогою дуже простого приладу. Якщо з очима все добре і вони дивляться обидва рівно, то людина бачить 4 кружечки.  Якщо тільки два кружечки, то це означає, що праве око - ведуче, а ліве - ні. Коли пацієнт бачить три кружечка, це означає що, ліве око - ведуче, а праве - ні. Бувають випадки, що після операції людина бачить аж 5 кружечків. Це відбувається тому, що мозок ще не встиг адаптуватися і пацієнтові призначають ще апаратне лікування, щоб адаптувати всю систему, що бере участь в процесі зору.

Наші адреси:

- м. Рівне, вул. Гагаріна,

(067) 172 99 44

(067) 672 99 44

- м. Тернопіль, бульвар Тараса Шевченка

14/7(098) 672 99 44