Контактні лінзи – один з сучасних та ефективних методів корекції зору. Цікаво, що саму ідею використання лінз для поліпшення зору вперше запропонував у своїх працях Леонардо да Вінчі ще в XVI столітті. Проте цю ідею вдалося реалізувати лише в 60-ті роки XX століття.

На сьогодні контактними лінзами користується все більше людей. Проте, на жаль, не всі знають усі нюанси їх застосування, щоб отримати максимальний позитивний ефект від їх експлуатації. Отож, питання чи можна спати в контактних лінзах не втрачає актуальності, тому у цій статті ми з’ясуємо чи дійсно контактні лінзи можна не знімати на ніч.

Багато хто з виробників запевняють, що їхні контактні лінзи можна спокійно не знімати не лише на ніч, а й носити декілька днів поспіль, а то й навіть тижнів. Чи справді це так? Офтальмолог центру зору «AstraVisus» говорить, що є оптика, яка виготовляється з матеарів особливої якості, що допускає пролонговане носіння, проте це робити не рекомендується. Тому що, як би виробник Вас не запевняв, що оптика є на 100% повітропроникною, проте дослідження та експерименти цього не підтверджують. Кисень не надходить в очну область в потрібній кількості, а тому слизові оболонки починають підсихати, з’являється неприємне відчуття печіння. Нестача кисню призводить до неповноцінного харчування рогівки і стимулює розвиток різноманітних патологій рогівки. Зазвичай першою ознакою порушень є врослі в рогівку очні судини. Крім того носіння контактних лінз без зняття їх на ніч перешкоджає природному зволоженню слизової оболонки, і нестача вологи робить мікрофлору ока більш вразливою до різноманітних інфекцій і бактерій. Тому очам однозначно варто давати відпочинок.

А як щодо одноденних лінз? То спати у них дозволяється в тих випадках, коли це вказано в інструкції. Використовувати такі лінзи після закінчення строку використання ні в якому разі не можна. Матеріал, з якого виготовлена оптика даного типу, не передбачає пролонгованої носіння, і порушення інструкції може призвести до серйозних пошкоджень і травм ока, стати причиною патологій зорового сприйняття.

Отже, контактні лінзи є ефективним засобом для корекції зору, проте в їх носінні необхідно обов’язково дотримуватися всіх вимог, що наведені в інструкції. Спати в лінзам можна в тому разі, якщо це передбачено в інструкції, проте необхідно пам’ятати, що очам теж потрібен відпочинок від оптичних засобів. Крім того, вибирати самостійно контактні лінзи не можна, ви можете помилитися з діоптріями. В такому разі краще звернутися до офтальмолога в центрі зору «AstraVisus», який зробить Вам якісну діагностику зору та допоможе підібрати правильно контактні лінзи.