Коли людина дізнається про те, що у неї порушена якість зору, її починає турбувати головне питання правильного підібору окулярів для корекції зору. Для цього необхідно знати, який дефект потребує корекції. Адже на сьогоднішній день можна замовити окуляри не лише для покращення зору, а й для читання чи роботи за комп’ютером.

Чи можна самостійно підібрати окуляри?

Дуже важливо грамотно підійти до вибору окулярів для корекції, адже від цього залежить здоров'я Ваших очей. Якщо спробувати самостійно вибрати цей аксесуар або без урахування рекомендацій лікаря, то куплені окуляри можуть не тільки не принести належного ефекту, а й викликати ще більше погіршення зору.

Правильний та грамотний підбір окулярів для зору – це завдання офтальмолога, який може визначити не тільки потрібні лінзи, але й причини проблем із зором, порекомендує методи профілактики його погіршення, способи лікування, якщо це дефекти, що коректуються. Самостійний підбір окулярів небезпечний – у кращому разі носіння окулярів буде дискомфортним, у гіршому – можна нашкодити зоровому аналізатору, посилити прогрес проблем та спровокувати розвиток ускладнення.

Фахівець обов'язково розповість, що робити, якщо ви неправильно підібрали окуляри, уточнить всі скарги і проведе докладний огляд очей, щоб визначити будь-які патології, що погіршують зір.

Як офтальмолог підбирає окуляри для зору?

Прийом у лікаря-офтальмолога завжди починається з того, що лікар уточнює скарги, неприємні симптоми з боку зору та інші прояви (втома, біль голови, печіння в очах). Важливо уточнити, коли почалися проблеми, які порушення були раніше, які раніше були у пацієнта. Потім офтальмолог проводить огляд очей, визначаючи видимі проблеми, патологічні симптоми. Для перевірки гостроти зору застосовуються спеціальні таблиці. Необхідне визначення рефракції – процесу заломлення променів світла, що проходять крізь оптичну систему ока. За рефракцію в оці відповідають рогівка з кришталиком, вони передають інформацію на сітківку. При нормальному зорові усі пучки світлових променів потрапляють чітко на сітківку – око чітко бачить усі навколишні предмети.

Іноді, особливо якщо підбором окулярів Ви займаєтеся самостійно, без допомоги лікаря, можна помилитись у виборі. Якщо критерієм вибору стає лише покращення зору при надіванні окулярів – це завжди правильний показник. При носінні окулярів необхідно звикати, люди адаптуються до зміни зору протягом 1-2 тижнів. Але якщо після закінчення цього терміну виникає дискомфорт, головний біль, втома очей, сухість або печіння, виникають напади підвищення тиску, запаморочення, погіршення зору – це ознаки того, що вибір лінз неправильний. У цьому випадку правильним рішенням буде відмова від носіння такого виробу та звернення до лікаря для корекції рецепту на окуляри.

Щоб правильно підібрати окуляри, звертайтеся до лікарів-офтальмологів в Центр зору AstraVisus. Наші досвідчені та кваліфіковані фахівці проведуть повну діагностику Вашого зору та підберуть ідеальні окуляри для корекції Вашого порушення. В нашому Оптичному центрі широкий асортимент оправ на різний смак, тому Ви одразу зможете придбати ідеальні окуляри для себе!