ЧЕРЕЗ ЩО ПСУЄТЬСЯ ЗІР?

Встановлено, що багато проблем із зором (до них відноситься і короткозорість) обумовлені генетично. У той же час з кожним роком кількість людей з порушеннями зору швидко зростає - і списати це тільки на гени не можна.
Тому «вина» генетики в проблемах із зором не надто значна. Більшою мірою зір псується від неправильного  способу життя і несприятливих факторів середовища.


Які фактори впливають на ризик захворювань очей?
Відсутність сонячного світла
Багато лікарів схиляються до висновку, що на гостроту зору негативно впливає довготривале перебування в закритих приміщеннях. Кілька досліджень підтвердили, що люди, часто бувають на відкритому повітрі, набагато менш схильні до короткозорості, ніж домосіди.
Можливо, це пов'язано з тим, що під впливом сонячного світла в організмі виробляється вітамін D, благотворно впливає не тільки на імунну та нервову системи, але і на зір.
-Вага тіла
Надмірна вага або ожиріння підвищують ризик розвитку діабету та інших системних станів, які можуть привести до втрати зору в результаті діабетичної ретинопатії або глаукоми.
-Неправильне харчування
Не тільки морква корисна для очей, а й інші овочі та фрукти, особливо зелень, шпинат, капуста, цитрусові. У них містяться антиоксиданти, які знижують ризик розвитку катаракти. А вживання риби, багатої омега-3 жирами і кислотами (лосось, тунець і палтус), може знизити ризик розвитку дегенерації жовтої плями.
-Куріння
Дослідження пов'язують куріння з підвищеним ризиком розвитку катаракти і пошкодження зорового нерва, що може привести до сліпоти. Курці в чотири рази частіше стикаються з дистрофією сітківки.
-Ігнорування хронічних захворювань
Такі захворювання, як діабет, гіпертонія і розсіяний склероз, можуть сильно впливати на зір і викликати запалення зорового нерва, діабетичну ретинопатію, глаукому і навіть сліпоту.
-Нестача фізичної активності
Деякі дослідження доводять, що регулярні фізичні вправи (наприклад, ходьба) можуть знизити ризик вікової дегенерації жовтої плями на 70%.
-Тривала робота за комп'ютером
Безперервна робота за монітором викликає сухість очей, що може привести до дискомфорту, інфекції, зміни в рогівці. Щоб цього не сталося, необхідно робити короткі перерви під час роботи за комп'ютером, щоб дати очам відпочити.
-Вплив ультрафіолету
Носіння сонцезахисних окулярів на 99-100% захищає очі від шкідливих ультрафіолетових променів сонця. Також слід використовувати спеціальні захисні окуляри під час відвідування солярію. Це може допомогти знизити ризик виникнення катаракти, пінгвекули * та інших проблем.
-Нерегулярність обстежень
Регулярне (хоча б раз в 1-2 року) відвідування офтальмолога допомагає виявити ряд очних захворювань на ранніх стадіях. Багато станів, такі як діабетична хвороба очей, вікова макулярна дегенерація і глаукома, можуть протікати безсимптомно в початковій стадії. Всебічне обстеження є єдино надійним способом виявити ці захворювання і зберегти зір.

* Пінгвекули - це утворення жовтуватого кольору, що виникає з обох сторін на кон'юнктиві у людей похилого віку.