Центральна серозна хоріоретинопатія (ЦСХРП) - захворювання макули (центральної частини сітківки, яка відповідає за гостроту зору та сприйняття кольорів).
При такому патологічному стані виникає мікроскопічне пошкодження у пігментному шарі сітківки, яке зумовлює набряк, накопичення серозної рідини у внутрішніх шарах сітківки та у подальшому локальне відшарування макули.
Причини ЦСХРП достеменно не відомі, вважається, що пусковим фактором захворювання є стрес та часті нервові перенапруження, а також перенесені вірусні інфекції. Цікавим фактом є те, що чоловіки 20- 50 років більше схильні до такої патології.
Симптоми центральної серозної хоріоретинопатії:
- незначне зниження зору;
- викривлення контурів предметів;
- поява темної плями перед очима;
- зміна контрастної чутливості та сприйняття кольорів.
Захворювання зазвичай проявляється на одному оці, але можливе враження обох очей.


Діагностика  центральної серозної хоріоретинопатії.
При підозрі на дане захворювання лікар перевіряє гостроту зору з максимальною корекцією, оглядає очне дно, а також направляє на додаткові обстеження для уточнення діагнозу - оптичну когерентну томографію сітківки (ОКТ) та флюоресцентну ангіографію сітківки (ФАГ).


Лікування  центральної серозної хоріоретинопатії.
Лікування включає в себе прийом судинорозширюючих медикаментів, антиоксидантів, ангіопротекторів, а також нестероїдних протизапальних препаратів. У деяких випадках необхідне лазерне лікування сітківки.
Тривалість лікування залежить від форми захворювання (гострої чи хронічної) і може тривати від одного місяця до півроку і більше часу.

Важливим моментом є уникнення стресів та підтримка здорового способу життя.

Підготувала лікар-офтальмолог Рижковська Ганна Тарасівна.