Іноді може виникнути таке явище, яке супроводжується появою блискавки на очах. Це відчуття знайоме багатьом людям і має наукову назву фотопсію. Ці світлові явища можуть виникати у різних точках зорового поля і розрізняються формою. На відміну від звичайних світлових спалахів, так звані блискавки мають більш високу яскравість відблисків і мають локальні прояви.

Чому виникають блискавки в очах?

Безпосереднім механізмом появи блискавки в очах є дратівлива дія на нейрорецептори сітківки, а також інших центрів зорового аналізатора. За типом вплив може бути механічним або носити електричний характер. Найчастіше електричне збудження утворюється внаслідок тиску на кутові області ока (внутрішні чи зовнішні). Механічне вплив виникає при різкому русі очного яблука, що призводить до коливальних рухів склоподібного тіла.

Досить часто поява блискавок перед очима є однією з найраніших ознак офтальмологічних проблем, проте не завжди люди всерйоз сприймають подібні тривожні ознаки та не звертаються вчасно до окулістів.

Причини появи блискавок в очах.

Причини формування блискавок очима дуже численні і досить різноманітні. Найчастіше це явище виникає внаслідок таких патологічних станів:

  1. 1. Розрив або відшарування сітківки є однією з найчастіших причин цього оптичного феномену.
  2. 2. Хоріодит виникає при запальних змінах судинної оболонки, що живить сітківку.
  3. 3. Відшарування заднього фрагмента склоподібного тіла призводить до вираженого натягу речовини сітчастої оболонки.
  4. 4. Пухлинні процеси, що супроводжуються ураженням сітківки (первинним або вторинним).
  5. 5. Травматичний вплив на очне яблуко, яке супроводжується вторинним відшаруванням сітчастої оболонки.
  6. 6. Різноманітні порушення циркуляції крові у сфері сітківки та інших частин очного яблука.
  7. 7. Очна мігрень характеризується двостороннім утворенням блискавок перед очима, які виникають на тлі тривалого і вираженого головного болю.
  8. 8. Крововиливи в речовину сітківки та набряк макули.

Як позбутися блискавки в очах?
При появі такого дискомфорту перш за все варто звернутися на консультацію до лікаря-офтальмолога в наш Центр зору AstraVisus. Спочатку наші досвідчені фахівці проведуть повну діагностику Вашого зору. Після діагностичного обстеження лікар зможе визначити причину даного стану і запропонувати тактику подальшого лікування. Зробити це самостійно неможливо, тому необхідно з появою блискавок в очах звернутися до офтальмолога.

Лікування таких пацієнтів у першу чергу спрямоване не на усунення цього симптому, а на нормалізацію первинного патологічного процесу, що спричинив цей стан. Якщо є відшарування склоподібного тіла або сітчастої оболонки, слід екстрено прооперувати пацієнта. Обсяг хірургічного втручання при такому діагнозі зазвичай включає вітректомію і подальше протезування (заповнення порожнини, що утворилася, за допомогою газу або силікону). Якщо крововилив у речовину сітківки незначний, то проводять лазерну коагуляцію пошкоджених судин. Це допоможе запобігти подальшому розвитку захворювання. Пам’ятайте, що рання діагностика порушень у роботі зорової системи дозволяє швидко їх усунути та зберегти Ваш зір.