Блефарит - це запалення зовнішнього краю очної повіки, або всієї області повіки. При блефариті повіки червоніють і набрякають, також на шкірі повік і біля основи вій можуть утворюватися дрібні лусочки. Найчастіше одночасно уражаються обидва ока, і в області повіки відчуваються характерні для цього захворювання: хворобливість і свербіж. Також при блефариті часто трапляється почервоніння очей, відчуття стороннього тіла або «піску» в очах, печіння і свербіж в очах, виділення з очей.

Які симптоми блефариту?

Запальний процес може торкнутися тільки шкіри повік і області вій (передній блефарит), а може охопити внутрішній край повіки, контактує з поверхнею ока, включаючи розташовані в повіках залози (задній блефарит). У деяких випадках блефарит виникає на тлі халязіона, ячменю або синдрому сухого ока. Діагностика блефариту При запальному процесі очей або повік не обійтися без консультації лікаря-офтальмолога, який зможе встановити причину запалення, використовуючи клініко-інструментальні та лабораторні методи дослідження, і призначить найбільш оптимальне лікування, яке буде залежати від причини захворювання.

Різні типи блефариту

Блефарит буває різних типів в залежності від ураженої зони. При передньому блефариті вражена зовнішня частина повіки: шкіра і вії. Повіка виглядає почервонілою і набряклою, при цьому часто біля основи вій утворюються дрібні лусочки. При задньому блефариті запальний процес зачіпає внутрішній, прилеглий до очного яблука край повіки, і розташовані в повіках мейбомієві залози - в цьому випадку, на внутрішньому краю повіки можуть з'являтися крихітні вузлики білого кольору, ячмінь, або халязіон. Блефарит може бути змішаним, коли запалення зачіпає і рісничний край повіки, і прилеглий до очного яблука внутрішній край повіки, і мейбомієві залози.