Необхідність зміни окулярів може бути викликана різними причинами: зміною гостроти зору, зміною дизайну, форми, розміру оправи та ін. У кожному конкретному випадку тривалість звикання до нової оптики варіюється по-різному і може тривати як кілька хвилин, так і декілька тижнів.

Труднощі в процесі адаптації до нових окулярів.

Найбільші труднощі в процесі звикання до окулярів мають пацієнти з астигматизмом , оскільки астигматичні окуляри створюють суттєвий дискомфорт при збільшенні оптичної сили. Часто деякі пацієнти так і не можуть звикнути до цих окулярів, і фахівці рекомендують перейти на спеціальні лінзи або провести лазерну корекцію зору.

Також адаптація до нових окулярів може бути ускладнена за наявності у пацієнтів таких захворювань, як цукровий діабет, гіпертонія тощо. Адаптація до окулярів може викликати дискомфорт, тому важливо дотримуватись деяких правил.

Як звикнути до нових окулярів?

Так щоб процес звикання пройшов м'якше і швидше, важливо, щоб різниця в оптичній силі між лінзами була не дуже великою. У свою чергу, досвідчений лікар-офтальмолог це чудово розуміє та враховує у процесі підбору нових окулярів.

Наступний принцип, яким потрібно керуватися у процесі звикання до нових окулярів, це поступовість. Іншими словами, звикати до окулярів необхідно поступово, ​​злегка збільшуючи тривалість їхнього носіння. Крім того, спочатку в нових окулярах краще нічого не виконувати. Спробуйте просто надіти їх, а потім повільно оглянути кімнату і всі предмети, що знаходяться в ній. В даному випадку слід покладатися на особисті відчуття: якщо ви раптом відчули запаморочення чи нудоту, то зробіть невелику перерву, а потім знову одягніть окуляри.

Не менш важливим у процесі адаптації до нових окулярів є дотримання їхнього режиму носіння. Так, якщо окуляри використовуються тільки для читання, то й не варто намагатися звикати до їхнього постійного носіння.

Ще одна порада для більш швидкого та легкого звикання до окулярів полягає в наступному: у перші дні для зміни огляду краще повертати голову повністю, а не рухати очима на всі боки. Іноді нехтування цим правилом може посилити запаморочення та неприємні відчуття в очах, а також викликати нудоту. Якщо ви не відчуваєте ніякого дискомфорту, то робіть так, як вам буде зручніше в кожному конкретному випадку.

Останнє, що варто відзначити, – це необхідність відмовитися від носіння старих окулярів у процесі адаптації до нових. Таким чином, при зміні старих окулярів на нові або у випадку, якщо ви вперше надягли окуляри, що коригують, організму потрібно дати час на те, щоб до них звикнути. У цьому випадку треба розуміти, що дискомфорт спочатку є нормальним явищем. Це пов'язано з тим, що наш мозок просто звик до однієї якості зображення, а тепер йому необхідно швидко пристосуватися до нових умов сприйняття та обробки зображення зовнішнього світу.

Зовсім інша річ, коли звикнути до нових окулярів не вдається протягом місяця. Головне в такому разі – це знову звернутися до фахівця за консультацією та зміною схеми корекції зору, щоб не спровокувати його погіршення та не втратити зір повністю!