Науковий прогрес не стоїть на місці, і хоч багато в чому нові винаходи полегшують роботу людини, проте й на здоров’ї це позначається. Смартфони, комп’ютери, телефони – все негативно позначається на зорі людини. А регулярне використання таких пристроїв впливає на розвиток короткозорості.

Так, за останніми дослідженнями вчених з Австралії та Сінгапуру було складено прогнозні дані, згідно яких до 2050 року поливана населення Землі страждатиме короткозорістю! А кожен п’ятий мешканець з них буде мати серйозні проблеми з зором.

Вчені проаналізували результати 145 досліджень, в яких взяли участь більше двох мільйонів чоловік. Дослідження містили дані про поширеність міопії в різних країнах, зібрані в період з 1995 по 2010 рік. Хоч і ці статистичні дані порівняно застарілі, та цифри уже лякають. Так, автори з’ясували, що вже у 2000 році на короткозорість різного ступеня тяжкості страждало 22,9% населення, і це в два рази більше, ніж в 1970-х роках. Лише 30 років минуло з того часу, а хвороба як прогресує! А до 2050 року кількість пацієнтів з короткозорістю ще більш зросте, і 10% з них буде мати важкий ступінь міопії.

Що ж тоді робити? Адже прогнозні дані, як бачимо, невтішні.

Так от, обмежте роботу за комп’ютером. Якщо це неможливо, то хоча б робіть короткочасні перерви на 5 хв., відводьте погляд від монітора та подивіться у вікно на віддалені на близькі предмети. Не забувайте швидко моргати, щоб уникнути пересихання ока. І звісно, більше гуляйте на свіжому повітрі, адже це так корисно для наших очей!

І хай наведені дані Вас дуже не лякають, це просто застереження, що про здоров’я варто завчасно піклуватися. Тому не пропускайте медичне обстеження в офтальмолога та записуйтеся на комплексну діагностику зору в центрі зору «AstraVisus».